Künye
Menü
Eksik Trabzonspor İstanbul’da Esti | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Eksik Trabzonspor İstanbul’da Esti

EKSİK TRABZONSPOR İSTANBUL’DA ESTİ 

Trabzonspor, Başakşehir deplasmanına kadro açısından oldukça sıkıntılı gitti, sakat ve kart cezalısı oyunculara çok sayıda kovit-19 testi pozitif çıkan oyuncununda eklenmesi, hoca ve camiada oldukça düşünceli ve endişeli günler yaşattı.

Abdullah Avcı, bu eksikler gölgesinde, kazanan kadroyu mecburen bozarak, kaleye dördüncü kaleci Kağan’ı, sağ beke Kamil Ahmet’i, sol beke Faruk’u ve orta alana Yunus Mallı’yı dahil ederek çıkarabileceği en iyi kadroyu çıkardı.

Başakşehir’in vuruşu ile maça başlandı, Başakşehir topu verdi Trabzonspor’a geçti defansa oturdu aşağa, resmen böyle oldu, topun ve Maçın mutlak hakimi Trabzonspor’du, geç kalecimize defans abileri pek iş düşürmedi, zaten Başakşehir’in de, kalecimizi zorlamak gibi bir eyleme ilk devre itibarı ile girdiği falan yok.

Maçın 24.dakikasında yunus ile bir gol pozisyonda, yunus açısını kaybedince, pas vermek istedi ancak ondada başarılı olamayınca, gol pozisyonu da harcanmış oldu.

Trabzonspor’un baskı ve bütün oyun arayışları, Başakşehir’in katı defansına karşın, pekte bir sonuç vermedi, aslında bu tip oyun anlayışları futbolu çirkinleştirmekten başka bir işe yaramıyor.

Dolayısı ile Trabzonspor’un üstünlüğü ile ama futbol adına kısır bir ilk devre 0-0 berabere sona erdi.

İkinci devrede ilk devrenin kopyası gibi başladı, Trabzonspor azcık tempoyu yükseltmeye başladığında, Başakşehir’in oyuncuları taktik icabı olsa gerek yerlerde yatarak kalkmamayı sürekli yaptılar ve buda oyunu sürekli soğutarak seyir zevkini yok etti.

Maçın 70.dakikasından itibaren Başakşehir’de bir kıpırdama oldu ve topa biraz daha fazla sahip olmaya başladı, bu üstünlükleri on dakika kadar sürdü ancak onuncu dakika yani Maçın 80.dakikasında Yunus’un yerine oyuna giren Yusuf kaptığı bir topu sağ kenardan sürerek rakip kaleye doğru diriplink yaptı be şık bir şut ile Trabzonspor’u 1-0 öne geçiren golü kaydetti.

Bu golden sonra Başakşehir’in aklına oynamak geldi ancak, bu çabaları nafile idi dolayısı ile sonuçsuz kaldı.

Ayrıca Maçın uzatma dakikalarında genç kaleci Kağan müthiş bir kurtarışa imza koyarak övgüleride hak etti.

Kaleci Uğurcan eldivenlerini Kağan’a verdi ve görüldükü uğurcanın eldivenleri bile yetti, Başakşehir bu mağlubiyet ile torpilli şampiyonluk yaşadığını ligin dinine Demir atarak tescilledi.

Trabzonspor Abdullah Avcı ile üst üste 6. galibiyetine ulaşarak uzun zamanların rekorunu egale etti ve puanını 48’e yükselterek iddiasını güçlendirdi.

İstanbul’a çok eksikle giden Trabzonspor’un sahada oynadığı futbolla eksik olmadığını göstermesi sevindirici idi, ayrıca eksik Trabzonspor İstanbul’da esti diyebiliriz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN