Künye
Menü
Eğri Gemi Doğru Sefer İle Avrupa’ya | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Eğri Gemi Doğru Sefer İle Avrupa’ya

EĞRİ GEMİ DOĞRU SEFER İLE AVRUPAYA

Evet, 42 haftalık koca bir sezonu tamamladık, bu koca sezonun, malum sebeplerden dolayı taraftarlardan yoksun olması, hastalıkların, sakatlıkların, ekonomik sıkıntıların gölgesinde çok garip geçmesi, içerisinde ayrı bir hikaye barındırmaktadır.

Trabzonspor yönetiminin yanlış kararları, evvelki sezondan şampiyonluk yarışını torpilli rakibine son anda kaybetmiş kadronun bu sezona çok kötü başlamasına ve kötü sonuçlar almasına sebep olmuş olmasından mütevellit sezonu çok garip ve istenilen noktada bitirememesine sebep olmuştur.

Genel olarak, Abdullah Avcı’dan evvel ve Abdullah Avcı’dan sonra diye iki ayrı bölümde Trabzonspor’u değerlendirmek daha doğru ve adil olacak diye düşünüyorum.

Abdullah Avcı’dan evvel tarihinin en kötü Trabzonspor’unu ve sezon başlangıcını  yaşamış olmak, camiamızın bu sezon için büyük handikaplarından diye adlandırabiliriz, burada yönetimin tecrübesiz ve kalitesiz isimlerle yola devam etmesi bu handikapdaki baş sebeplerdendi.

Abdullah Avcı’dan sonra ise, yönetimin eğri gemi, doğru sefer kararı ile takımın başına getirdiği Abdullah Avcı’nın, şehir ve taraftar ile bütünleşmesi, camianın bir anda hocayı kucaklaması ile çıkış yakalanması sonucu ligi 4.sırada tamamlayarak, Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etmesi sezonun tebessüm ettiren unsuruydu.

Abdullah Avcı’nın takıma ilk olarak öz güven aşılaması, kenardaki duruşu, hırsı ve olduğu konumun farkında olarak yaptığı açıklamalar, takım üzerinde olumlu olarak büyük etki yapmış ve çok kötü başlanan sezonu Avrupa vizesi ile tamamlaması, hocanın kredisi olarak hanesine eklenmiştir.

Trabzonspor, Avcı yönetiminde Doğru planlama ve doğru transferlerle gelecek sezona damga vuracaktır diye temennimiz  oluşmakta, arzumuz ve isteğimizde bu minvalde tavan yapmaktadır, ancak destek ve sahiplenme duygumuzda azalma olmadan, her zamankinden daha çok Trabzonspor’un, hocanın ve oyuncuların yanında olmalıyız.

Sezonun final maçındaki, Gençlerbirliği ile sahamızda oynadığımız maçı, Trabzonspor Ekuban ve Afobe’nin attığı gollerle 2-1 kazanması bir çok dedikodu ve söylentininde önüne geçti.

Şu kesin ve net olarak bilinmelidir ki, Trabzonspor’un maç satma, yatma, şike, teşvik veya buna benzer ahlaksızlıkların içinde olma olasılığı, bu konulardan en çok yanmış bir takım olarak, mümkün değil ve mümkünde olmayacaktır. 

Son olarak, sezonu şampiyonluk ile tamamlayan Beşiktaş’ı ve özellikle hocası Sergen Yalçın’ı tebrik ediyorum ve bu şampiyonluk hikayesinin, Trabzonspor yönetimlerinin, teknik heyetlerinin ve taraftarlarının iyi etüt etmesini tememni ediyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN