Künye
Menü
Derbi Galibiyeti İlaç Gibi Geldi | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Derbi Galibiyeti İlaç Gibi Geldi

DERBİ GALİBİYETİ İLAÇ GİBİ GELDİ

Karadeniz derbisinde, Trabzonspor komşusu Rizespor’u sahasında ağırladı.

Trabzonspor oynadığı son iki maça nazaran bu maçta daha arzulu ve daha derli toplu, gözle görüşür güzellikte futbol oynayarak oyuna başladı ve ilk devre itibarı ilerde bu oyununu aslında sürdürdü.

Ancak takdir edersiniz ki, kaliteli ayakların eksikliği gol yollarında da, sıkıntı yaşamamıza neden oldu ve maalesef Rizespor’un penaltıdan bulduğu gole engel olamayarak, devreyi 1-0 mağlup kapamak zorunda kaldık.

Hakem Ali Şansalan’ın niyetinden şüphe duyabileceğimiz düdükler çaldığını söyleyebilirim, bunlardan ilki, Rizespor ceza sahası içerisinde Hugo’nun hava mücadelesinde itilerek düşürülmesinin penaltı olabileceğini göremeyen hakem, Rizespor’un oyuncusunun, Trabzonspor ceza sahasında basit bir müdahalede kendini yere atmasına tartışmasız penaltı çalması bence çok ağır bir karardı.

İlk devre gördüğümüz, Nwakaeme ve Ekuban’ın hücum hattında Trabzonspor’a güç kattığı, ancak santrafor eksikliğini hissetmemizi engellemediği apaçık ortada idi.

Defans anlayışının tamam olduğu, orta alanda kalitesiz ayakların oyun gücümüzü oldukça olumsuz etkilediği ilk devre itibarı ile göze çokça batan unsurlardı.

Sonuç olarak önceki maçlara nazaran daha iyi oynayan Trabzonspor’un bu maç özelinde basit bir penaltı golü ile ilk devreyi 1-0 mağlup kapatarak soyunma odasına gitti.

İkinci devrede, Trabzonspor iyi başladı, hakem yine kötü başladı, ilk devre Rizespor lehine verdiği penaltı kararı gibi, ikinci devrede Trabzonspor lehine verdiği penaltı çok ağır karardı, ilk devre yediği haltı ikinci devre ikinci bir haltile düzelti ki, bunlar hakem adına doğru işler değildi.

Maçın 65.fakikasında Dijaniny ceza sahasında buluştuğu topu iyi kontro ederek, kaleciyi de, geçerek şık bir dokunuşta Trabzonspor’un üstünlük golünü kaydetti, 2-1

Trabzonspor oynadığı oyun ile bu geri dönüşü haketti ve beklediğim bir geri dönüştü açıkcası, devre arası yani ara transfer dönemine kadar ama öyle ama böyle en az hasarla gitmemiz gerekmektedir, bu takımın en az direk katkı yapacak dört oyuncuya ihtiyacı farz olmuştur, umarım yönetim bu konuda hata yapmaz.

Hakem maça ilave süre olarak 5 dakika ekledi, bu süre içerisinde Rizespor beraberlik için çaba sarfetti isede bu çabası bu düşünceleri için yeterli olmadı ve maç Trabzonspor’un 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.

Trabzonspor’un, Karadeniz derbisi sayılan bu müsabakayı kazanması, oldukça önemli ve değerli diye düşünüyorum, bu galibiyet gelecek hafta ve maçlarda Trabzonspor’un yol haritasını ve bu yıl için varolma mücadelesini önemli ölçüde etkileyeceği kanaatindeyim.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN