Künye
Menü
BURAK’IN ONUR’U GİBİ DAVRANDIN  | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

BURAK’IN ONUR’U GİBİ DAVRANDIN 

 

Eski kaptanımız Onur, futbolu bıraktığına dair açıklama yapmış, bütün yazılı ve görsel medyada bu haberler yer almakta. 

 Açıkçası Üzüleyim mi üzülmeyeyim mi bilemedim, normal şartlarda Onur’u seven biri olarak çok üzülürdüm fakat, karmaşık duygular içerisindeyim, benim bu karmaşık duygulara kapılmamın sebebi de yine onur’un kendisidir. 

Biz Onur’u ne kadar sevdik ve ne kadar desteklediysek,  O okadar hatalar yaptı, bu hatalar affedilebilir miydi, evet  edilebilirdi, edildi de zaten,
geçmiş dönemlerde Avrupa’da sezon öncesi kamp esnasında, yöneticiler ile yaşadığı problem nedeniyle takımını terk edip, sorgusuz sualsiz, memleketine dönmesi affedildi, 
Trabzonspor’un hocası, Hami hocanın önüne formasını çıkarıp bırakması
affedildi, 
hocası Şota’yı bazı durumlarda zorda bıraktı, Şota yönetime onun cezalandırılması gerektiğini rapor etti ama affedildi,
Trabzonspor taraftar gruplarından bir grubun üyeleri ile kavgalaştı, bu grubun liderine tehditler savurdu, 
affedildi.

Tabi bu affedilmelerin sebepleri de vardı, bu sebeplerin en başında seyircinin ona olan sevgisi ve sahiplenmesi geliyordu, ayrıca Onur’un Trabzonspor için yaptığı fedakarlıklar geliyor, iyi de güzel kardeşim sen artık çok büyüdün dallandın budaklandın Tabiri caiz ise kaşarlaştın, kendini Trabzonspor’un üzerinde mi görmeye başladın anlamadım, kendine göre tavırlar almaya, yöneticileri idare etmeye, Trabzonspor’u idare etmeye kalktın, yanlış yaptın.

Takım arkadaşın Burak Yılmaz’ın Önce hocası Ünal hocaya yaptığı saygısızlık, akabinde türbinlere yani seyirciye karşı yaptığı saygısızlık, karşısında kadro dışı kalması ile ona sahip çıkmaya kalktın, ona sahip çıkma demiyorum tabii ki kaptansın arkadaşına sahip çıkabilirsin, ancak sen Trabzonspor’un Onur’u olduğunu unuttun Burak’ın Onur’u gibi davrandın olmadı be kaptan.

Üstelik Burak’a sahip çıkarken kaptanı olduğun takıma ve seni bütün hatalarına rağmen bağrına basan tataftara, 
yani sahip çıktığın o Burak’ın hakaret ettiği taraftara ve bütün hayatını kazandığın TRABZONSPOR’a Y.Malatya maçında 
ihanet ettiğin düşüncesi ile,
bu durumu gören teknik hocan ve yöneticilerin de artık haddini Aştığını düşünerek, seni de kadro dışı bıraktı, bu gayet normaldi, normal bir yönetimin yapması gereken bir davranıştı, yönetimde bunu yaptı.

Sen yine susup beklemek, af edilmeyi ummak yerine, memleketine gittin hala dik kafalılık yaptın, sevgili Onur karşındaki de salak değil,  bu davranışların karşısında, kadro dışın devam etti ve Trabzonspor ile yolların ayrıldı, çok mu iyi oldu tabii ki üzücü oldu, bak yinede üzücü oldu diyoruz, çünkü biz seni çok sevmiştik.

Şimdi futbolu bırakacağım diye açıklamalar yapıyorsun, bu hareketlerin ve aldığın karar, sadece duygu sömürüsü dür, karşındaki koca camiayı zan altında  bırakma girişimlerinden başka birşey değildir, yinede seni seven futbolseverler adına, gücün yetiyorsa futboluna devam edebilirdin ancak sen bırakmayı tercih ettin, bu senin öz iraden ve kendi kararındır biz sadece saygı duyarız, ancak şunuda bilmeni istiyoruz, sen kendi kendini yedin bitirdin, en son Burak Yılmaz’a sahip çıkacaksın diye, kendi futbol hayatını bitirdin, hepsi bu.

Bak uğrunda futbolu bıraktığın arkadaşın Burak BJK’ile anlaştı, o futboluna ve milyon dolarları kazanmaya devam edecek, sen ne yaptın hiç, bir hiç uğruna çoluk çocuğunun geleceğini belkide terk ettin, belkide hayatının en kötü kararını aldın, beni hiç ilgilendirmez ama sanmaki çok üzüldük sadece şaşırdık, neden biliyormusun, aldığın şaçma karara şaşırdık, bu kadar yani.

Belkide bilmediğimiz müzmin sakatlıkların var bu nedenle futbol hayatın bitti ve bunu bilen futbol camiası sana talip olmadı, sende bunu görerek duygu sömürüsüne bağladın işi ve paydos ettin.

Ozaman sana elveda, bundan sonraki hayatında başarılar dilerim,
Karşılığını haklı olarak fazlasıyla aldığın ve bunun karşısında bize verdiğin emeklerinden dolayı sana teşekkür ederiz evet sadece teşekkür ederiz.

Bir çift de lafımız olacak!!

Bu camiada çok şey olabilecekken, 
artık hiçbir şey olamayacaksın,
Mesela;
Asla bir efsana olamayacaksın.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR) 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN