Künye
Menü
Burak Attı Uğurcan Tuttu Millet Coştu | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Burak Attı Uğurcan Tuttu Millet Coştu

BURAK ATTI UĞURCAN TUTTU MİLLET COŞTU

Milli takım, Hollanda karşısında futbol resitali sundu. Şenol hoca iyi bir jenerasyon yakaladı, bu jenerasyon ile çok daha mutluluklar yaşayacağımıza inanıyorum.

Milli takımın, futbolun devlerinden Hollanda karşısında almış olduğu 4-2’lik bu galibiyet, Son zamanlarda ülkemiz adına çok mutlu edici ve sevindirici bir gelişme olarak Türk milletinin bir nebze olsun tebessümüne sebep oldu.

Günlerdir tartışma konusu olan kalede kim oynayacak, Uğurcan Çakır’mı, Mert Günok’mu yoksa Altay’mı diye, sosyal medyada sporla ilgili ve alakası olan bütün her kesimin konusuydu bu kaleci meselesi, herkesin kendine göre beğendiği ve savundugu bir kaleci vardı ama son sözü tabii ki Şenol Güneş söyledi.

Türkiye’de kaleciden en iyi anlayan kişinin kariyerine de bakıldığında Şenol Güneş olduğunu düşünüyorum, şenol hoca da tercihini hakedenden yana kullandığını düşünüyorum.

Hocanın uğurcan Çakır tercihinde yanılmadığını, uğurcan’ın oynadığı futbol ile o kaleyi hak ettiğini gördük. İki gol yemiş olmasına rağmen, iki tane yüzde yüzlük gol pozisyonu kurtardı, bunların akabinde son dakikalarda, Hollanda milli takımına karşı penaltı kurtardı ve ona güvenenleri mahcup etmedi kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi.

2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri G Grubu’nda ilk maçımız olan bu maça galibiyetle başlamak çok önemliydi, hiç kimsenin de tahminen beklemediği bir şekilde bir anda 3-0 öne geçtik, İlk yarı böyle bitti ikinci yarıda şenol hoca bu skorun verdiği güvenle olsa gerek, oyuncu değişiklikleri yaptı, bu değişiklikler hollanda’nın oyun kontrolünü eline almasına neden oldu.

Hollanda oyun kontrolünü eline aldıktan sonra 20 dakika gibi bir süre baskı kurup iki gol buldu, maç bir anda 3-2’ye geldi, tam ne oluyor derken şenol hoca tekrar oyuna müdahale edip iki oyuncu daha değiştirdi ve oyunu dengeledi, kazanılan bir serbest atışta, topun başına Burak Yılmaz geçti ve müthiş bir vuruşla topu çatala gönderdi bu gol ile milli takım skoru 4-3’e getirerek bütün şaşkınlıklarımızı bertaraf etti.

Burak Yılmaz’ın göstermiş olduğu performanstan dolayı kendisini tebrik ediyorum, son 50 yılda hollanda’ya beş gol atan ve son 41 yılda Hollanda’ya 3 gol atarak Hattrick yapan tek oyuncu olarak Dünya futbol tarihine geçti, bunun için de ayrıca onu tebrik ediyorum.

Önümüzdeki cumartesi günü Norveç deplasmanında grubun ikinci maçını oynayacağız, bu maçtan da puan ya da puanlarla döneceğimize inanıyorum, son yıllardaki en etkili futbol oynayan, en kaliteli kadroya sahip olan milli takıma sahip olmakta ayrı bir gurur ve mutluluk verici bir unsurmuş.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN