Künye
Menü
Bu Utanç Bize Yeter | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Utanç Bize Yeter

Daha dün gibi, 11 yıl önce 2008 yılına kadar DEĞİRMENDERESPOR olarak geldi ve bu tarihte, Trabzonspor’un yedek takımı oldu ve adıda Trabzon Karadenizspor oldu, daha sonra 2010-11 sezonu başında adı 1461 TRABZON olarak değiştirildi ve başarıdan başarıya koştu.

2010-11 sezonunda 2. Lig Kırmızı Grubu şampiyon tamamlayarak 1. Lig'e yükseldi. 2012-2013 sezonunu PTT 1. Lig'de 3. sırada tamamlayan takımımız pilot kulüp olması sebebiyle kurallar gereği play-off mücadelesinde yer alamadı, alabilseydi belkide süper Lige çıkabilecek kapasitesi vardı.

Şöyle kısaca hatırlayalım, Türkiye Kupası 5. Tur'da Galatasaray'ı eleyerek kupada gruplara kalma başarısını gösterdi. 

Gruplarda Sivasspor ve Bursaspor’dan birer puan almayı başaran takımımız Fenerbahçe’yi Şükrü Saracoğlu’nda 3-2 mağlup etse de topladığı 5 puan grup aşamasını geçmeye yeterli olmamıştı.

Her ne oldu ise bu başarıdan sonra oldu, İstanbul takımlarının imrenerek izledikleri, bütün Türkiye’nin taktir ettiği takım artık yavaş yavaş erimeye başlamıştı.

Dönemin Trabzonspor başkanı Sadri Şener başkanın 1461 Trabzon’dan, Sercan ve Eren’i Rizespor’a satması ile çöküş de başlamış oldu, ileri bir tarihte Sadri Başkan yaptığı açıklamada, bu oyuncuları Rize’ye satmak zorunda bırakıldım çünkü, Şenol Güneş hocaya borcumuz vardı ve almadan gitmiyordu bende satıp hocaya verdim ve aldı gitti. Demişti.

Daha sonra Trabzonspor’un dönem başkanı İHO ile bir müddet dirensede başarılı olamayan 1461 Trabzon, dönemin başkanı Muharrem Usta zamanında da en büyük darbeyi yiyerek içi boşaltılıp küme düşürüldü.

Bir sürü oyuncusu satıldı alındı, Yusuf Erdoğan, Caner osmanpaşa, Kadir keleş, Eren, Sercan, Fatih derken güzelim mücevheri yerle bir ettiler.

Bu düşüşler 3. Lige kadar devam etti ve bu dönemde A.Ağaoğlu başkanında yetim bıraktığı 1461 amatöre kadar düşürüldü ben burada isim verip bu başarısızlığı bir kişiye bağlamak istemiyorum.

O başarılı günlerden, bu amatöre düşene kadar ki, başarısızlıkta her kimin ihmali ve katkısı varsa Allah cc. Şu mübarek günler yüzü suyu hürmetine onları kahrı perişan eylesin, inşallah birdaha Trabzon futbolunda isimleri anılmasın, defolup gitsinler.

Bu utanç bize yeterde artar bile gözünüz aydın yediniz bitirdiniz bakalım bir dahakine sıkıştınız mı, ne b..k yiyceksiniz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN