Künye
Menü
Bu Üçlüyü Meydanda Buluşturun | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Üçlüyü Meydanda Buluşturun

BU ÜÇLÜ MEYDANDA BULUŞMALI

Trabzon merkezde, meydan parkında bulunan TRABZONSPOR logosu ve TRABZON yazısı oldukça ilgi görüyor.

Trabzon’lu olsun, Trabzonspor’lu olsun, yada yabancı veya başka takım taraftarı olsun hiç farketmiyor, Trabzonspor ve Trabzon logosunu görenin ilgisini çekiyor ve ilgi duyan bütün insanlarda o logo ve yazı ile Trabzon hatırası adına fotoğraf çekiliyor, Selfie yapıyor. Bunlara yabancı turistler de dahil.

Ancak burada bir sıkıntı hasıl oluyor, logo insanlarla fazla temas halinde olduğu için, zaman zaman deforme oluyor ve tadilat geçiriyor, tadilatı yapan, yada yaptıranlar Trabzonspor renkleri yerine yanlış renkler kullanarak, logoyu bazan LACİVERT-KIRMIZI olarak boyuyorlar, buna lütfen dikkat edilsin Trabzonspor’un renkleri BORDO MAVİ’dir bunu tutturmak zor olmasa gerek.

Bu logonun hayli ilgi çektiğini farkeden yetkililer, logonun bulunduğu yerin iyi olmadığından olacakki yine aynı parkın içinde logonun yerini değiştirdiler, ama bu sefer logoyu koydukları alan belki biraz genişti fakat, fotoğraf çekilenler için hiçte iyi bir açı değildi, sebebi ise, logonun arka kısmı doğu tarafına kaldığından, sabahtan öğlen saat 13:00’a kadar açık havada orada, o logo ile fotoğraf çekilmek mümkün değildi, çünkü Güneş tam makinenin içine alıyo ve çok kalitesiz bir görüntü oluşturuyordu ki, bu hiç hoş değil tabi belliki bunu hesap edebilecek kimse yok onu oraya koyanların içinde.

Şimdi insanlara öğleden sonra gelin fotoğraf çekilin denmezki, bu tam laz işi gibi olur, yani ayıp olur, lütfen bu logo yine meydan parkı içinde, bahse konu kriterlere uygun bir alana koyulsun.

Ayrıca, eski belediye karşısında TRABZON yazısı da bu alana çok yakıştı ve oldukça ilgi çekmektedir, fakat;

Bizim için çok ama çok önemli olan, Trabzonspor’un 2010-11 futbol sezonunda çalınan şampiyonluğunu, futbolda adaleti ve bu şehirin namusunu simgeleyen bir ŞİKE anıtımız var.

Bu şike anıtı, başta Halit ŞAHİN kardeşimizin çok büyük emekleri ile, ayrıca binlerce insanın, Trabzonspor taraftarının, katkıları ile çok büyük mesailer ve çileler çekilerek, büyük meblağlar harcanarak yapıldı. 

Trabzon Büyük Şehir Belediye başkanı, sn.Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU bu anıtı yapan arkadaşlara, anıtı meydan parkına koyarız diye söz vermiş olmasına rağmen, muhakkak kendine göre haklı sebeplerden ötürü bu anıtı meydan parkına koymadı, koydurmadı yada koyamadı, her ne olduda bu anıt meydan parkına koyulmadı ise bilmiyorum, ama bugünkü büyük şehir belediye başkanımız sn.Murat ZORLUOĞLU bu anıtı, meydan parkına istese koyar diye düşünüyorum, koymalıda yani rica ediyoruz.

Zaten bu günlerde Trabzon’un bütün mahalleleri de dahil olmak üzere, meydanın her alanı, caddesi şantiye alanına dönmüş durumda iken bu şike anıtınıda bu arada hallediverirsen çok makbule geçecek başkanım.

Bu anıt halen tekerlekli  platform üzerinde, akyazıda stadın önünde durmaktadır. 

Bu çok ayıptır, ayrıca bu anıt stadın orada sadece ayda iki maç oynandığından, ayda iki sefer insanlar tarafından görülebiliyor, yazın ise aylarca kimse görmüyor, hemde görüldüğü zaman sadece Trabzonspor taraftarları tarafından görülüyor, bu böyle olmamalı olmazda.

O anıt oradan alınıp ivedi şekilde, meydan parkına getirilmeli ve sabit bir alana yerleştirilmeli, neden biliyormusunuz, çünkü Trabzonspor bu şehirin herşeyi namusudur da, ondan.

Trabzonspor bu şehirde üvey evlat muamelesi göremez, bu kimseninde haddi değildir. Ben size bu anıtın meydan parkında sabit yerine koyulduğunda neler olabileceğini, hele bir anlatayım belki aklınız kesmiyor dur, belki bu şehire düşmanlık ediyorsunuz bilmiyorum ama, 

o anıt o meydan parkında, Trabzonspor logosundan daha çok ilgi çeker, turist çeker, Trabzon’da canlı yayınlar hep oradan yapılır, reklamın ağa babası olur ve meydan civarındaki esnaf kazanır.

Ayrıca bu şehirin namus davasına sahip çıkmış olursunuz, korkmayın iyi bişe yapmış olursunuz, kimse size bişi demez kızmaz korkmayın o ŞİKE anıtını meydan parkına getirin.

Meydan parkına Trabzonspor logosu ve TRABZON yazısı çok şık ve canlılık katmaktadır ve çok yakışmaktadır. Şimdi lütfen bu alana ŞİKE anıtınıda koyarak eksik olan tarafımızı tamamlayın, bu üçlü zaten ayrılmaz bir bütün dür. 

TRABZON yazısı 

TRABZONSPOR LOGOSU ve 

ŞİKE anıtı

Bu üçlü meydanda buluşacak başkada mümkünü yoktur.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN