Künye
Menü
Bu Takım Çok Can Yakar | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Takım Çok Can Yakar

BU TAKIM ÇOK CAN YAKAR

Rizespor İle oynan hazırlık maçı, oldukça hırslı ve mücadeleli bir maç oldu, hazırlık maçından daha çok bir kupa mücadelesi nebilim bir, puan mücadelesi gibi geçti, her iki takım içinde lig öncesi oldukça faydalı bir müsabaka oldu.

Hakemin bana göre ağır bir kararı İle penaltı kazanan Rizespor bu penaltıyı gole çevirerek, 1-0 öne geçmesine rağmen, önce Ekuban, sonra Nwakaeme’nin mücadelesi ile getirdikleri topları, Abdülkadir ömür’e servis etmeleri sonucu, ömür bu topları şık dokunuşlarla gole çevirmesi sonucu daha maçın 22. dakikasında Trabzonspor bir anda 2-1 öne geçti.

İlk göze batan, Pereira, Ekuban, Nwakaeme, A.Ömür ve A.Parmak’ın mücadeleleri oldu, tabiki stoper ikilisi Campi ve Edgar le’nin mücadelesi ve uyumları iyiydi, Edgar’ın mücadele ve topu oyuna sokması oldukça faydalı gözüktü.

Maçın 30. dakikasından itibaren Trabzonspor bir müddet yine arkaya yaslanıp rakibini kendine göre birinci bölgede karşılaması, geçtiğimiz sezondan kalan hastalığın devammı edeceği endişesi yarattı bende, umarım böyle olmaz.

Tam maçın bu bölümünde, bir atakta topu kaptırmamız İle kontra atak yapan Rizespor, Trabzonspor’un geri dönememesi ve kademe hatasından faydalanarak golünü kaydetti ve maçta durum 2-2 oldu.

Trabzonspor gol yiyince, aklını başına alıyor ve iyi oynuyor, 2-2’nin ardından ataklarını sıklandıran Trabzonspor pereiranın sağ kanattan getirip şık ortasına Nwakaeme daha şık bir dokunuş yaparak takımını 3-2 öne geçiren golü kaydetti.

Geçen sezondan kalan bir alışkanlığımızın bu sezon tersini gördük, geçtiğimiz sezondan, sağ bek ortalar, sol bek gol atardı, bu maça sol bek Marlon ortaladı sap bek Pereira golünü attı ve durum 4-2 oldu, başta da dediğim gibi mücadelesi bol bir ilk devre izledik, hazırlık maçından çok hedef maçı gibi idi.

Maçın ikinci devresine Rizespor istekli arzulu başladı, bu istek ve arzusu İle hemen devre başında golü de buldu ve skoru 4-3 yaptılar. Ondan sonra oyun dengelendi tabii ki sıcak ve yorgunluğun da verdiği etkiyle ilk yarıdaki görüntü ikinci devrede yoktu.

Yeni transferlerden, Edgar Ie, Marlon, Flavio ve Trondsen kumaşları iyi oyuncular olarak göze çarptı, özellikle Edgar’ı çok beğendim, Flavio teknik bir oyuncu, bu oyuncuların takdir edersiniz ki biraz alışma süresi için zamana ihtiyaçları var, iyi olacak ve takıma katkı verecekleri kanaatindeyim.

Pereira’nın yerine oyuna giren Serkan Asan geçen sezona nazaran daha olgunlaşmış, daha güçlü ve yere sağlam basan bir oyuncu olmuş, bu oyuncunun gelecek 10 yıl Trabzonspor’un sağ bek sorununu çözeceğini düşünüyorum.

Maçın 70. dakikası itibarı İle Trabzonspor’un 4-3’lük üstünlüğü devam ediyordu ve bu dakikaya kadar zevkli mücadelesi bol bir karşılaşma izledik, bu mücadele ve isteğimizin gelecek haftalarda ligimiz adına Trabzonspor’un farkını ortaya koyacağı kanaatindeyim.

Maçın 76. Dakikasında abdülkadir ömür topu sürerken bir anda kendini yere bıraktı, sonra oyuna devam edemedi oyundan çıktı, sol arka adalesini tutuyordu umarım ciddi bir sakatlığı söz konusu değildir.

Bu arada Rizespor, gerçekten güzel bir kadro oluşturmuş umud ediyorum önümüzdeki sezon sıkıntılı günler yaşamadan ligin orta sıralarında kendine yer bulacaktır.

Trabzonspor’un yeni yapacağı takviyelerle bugün kadro derinliğine kavuşması gerekiyor, çünkü bu yılki uzun maratonda buna kesinlikle ihtiyacımız olacaktır.

Ayrıca bu maçta milli takımda olan eksik oyuncularımızdan Aleksander Sörloht Bu takıma eklendiğinde, gol katkısının nasıl olacağını tahmin ederek Bu Trabzonspor’un bu sezon çok canlar yakarak gol rekoru kırabileceğini tahmin ediyorum.

Bu faydalı olduğunu Düşündüğüm hazırlık maçı 4-3 Trabzonspor’un üstünlüğü ile sona erdi. Bir stoper bir orta saha oyuncusu daha transfer edilebilir diye düşünüyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN