Künye
Menü
Bu Sonuç Ünal Hocayı Yer | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Sonuç Ünal Hocayı Yer

BU SONUÇ ÜNAL HOCAYI YER

Trabzonspor mutlak üç puan parolası ile çıktığı sıvas deplasmanında, bir dizi sakatlıktan mütevellid sıkıntılar eşliğinde maça iyi başladı ve maçın hemen başında avdijaj ile golü buldu ve resmen maça 1-0 önde başladı diyebiliriz.

Ama ne oluyorsa bu takıma, her daim öne geçtiğinde, sanki birileri bunlara sihir yapmışcasına, atakları o moralle artıp ikinci golü bulacağına, resmen el firenini çekmişcesine takım yavaşlıyor ve rakip kendini toparlıyor bunun akabinde de rakip golü bulup durumu eşitliyor.

Bu senaryo hep böyle oluyor, maalesef yine aynı oldu, ünlü senaristlere Trabzonspor maçlarına dair bir senaryo yazın desem, ömürlerini harcasalar bu tip bir senaryo yazamazlar Trabzonspor adına.

Ama maalesef haftalardır bu senaryoyu izleyip izleyip duruyoruz. Ligde 16 maçtır mağlup olmayan bir Trabzonspor var ancak, her maçında da gol yiyen bir Trabzonspor var.

İlk yarı bazı oyuncuların çok durgun ve yorgun görüntüleri hiç göze hoş gelmediği gibi, sakatlıkların gölgesinde elimizide zayıflatıp, beklemediğimiz sonuçlara katlanmamıza sebebiyet vermektedir.

Maçın İkinci yarısı da ilk yarıya benzer bir senaryo ile oynandı, daha çok isteyen daha çok hırslı oynayan gözde görülür bir şekilde sıvasspor’du.

Trabzonspor bir penaltı kazandığında maç 1-1 idi, Bu isteksiz ve mücadelesiz futbolun bu penaltıyı gole çevirebileceğini zaten inanmamıştım, beklediğim gibi de oldu topun başına Sörloş geldi ve kaleyi bile tutturamadı dışarı attı topu.

Zaten kaçan bu penaltıdan sonra, hırslı olan Sivasspor iyicene inandı ve hırslandı, her zamanki gibi maçın sonlarına doğru Trabzonspor’un baskı kurduğu bir anda kontratakdan maalesef Sivasspor gol buldu, Ve maçı kazanan taraf oldu 2-1

Maçın başında bir sıfır öne geçmesine rağmen, bunu koruyamamak ve akabinde kazandığın penaltıyı gole çevirememek zaten kötü giden Trabzonspor’un kötü halleriydi.

Bu sonuç bir anlamda, geçen yıl altyapısından çıkardığı yıldızlarla sempati toplayan Trabzonspor’un kadrosuna doldurduğu yaşlı kokanaların, kaybettirdi sempatinin semerisidir.

17 tane faydalanamayacağın transfer yapacağına, bunlara harcadığın komple parayı, takıma direk katkı sağlayacak iki ya da üç oyuncuya ver sonuca zaten ulaşırsın, ama bizi dinleyen yok tabi.

Bu sonuç, zaten tartışılan Ünal hocayı yer ve evimizdeki Beşiktaş maçına yeni bir hocayla çıkarız.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN