Künye Reklam
Menü
Bu Sarsak Futbol Finali Alamaz | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Sarsak Futbol Finali Alamaz

BU SARSAK FUTBOL FİNALİ ALAMAZ 

Trabzonspor sezona başladığı 1. ve 2. hocalarını gönderdikten sonra, ligin son müsabakası olan Kayserispor maçına ve kupa finaline 3. hocası Eddıe Newton ile çıkma kararı almıştı ve bu 3. hocanın bu iki maçta neler yapacağı merak konusu olmuştu.

Kayserispor karşısına Trabzonspor 
şu 11 ile çıktı.
Uğurcan, Pereira, Hüseyin Türkmen, Campi, Novak, Abdulkadir Parmak, Sosa, Ndiaye, Abdülkadir Ömür, Ekuban, Sörloş eksik olan oyunculardan Nwakaeme sakat olduğu İçin Kayseri’ye götürülmedi, Da Costa ise hocadan kesik yedi.

Şampiyonluk için hırs ve mücadele ortaya koymayan yada koyamayan takımdan, ikincilik yani şampiyonlar ligi ön elemesine katılabilmek için hırs ve mücadele beklemek saçmalıktı zaten ve öylede oldu, sahada zaman zaman, sanki havlu atmış, gazozuna maç oynayan takım vardı.

Başta Ndiaye kafasında Trabzon’u bitirmiş geldi bana, çok durgun ve hatalı oynadı ve Novak ise transfer dedikodularının etkisinde olduğunu attığı şık golün dışında, durgun ve hataları ile oynadığı futbol ile ortaya koydu.

Bu dağınık ve amaçsız futbol ile zaten gol gelmezdi ilk devre itibarı ile de gol gelmedi ve taraflar soyunma odalarına 0-0 beraberlikle gittiler.

Maçın ikinci devresinde de ilk yarı aratmaz şekilde futbol devam etti, Ortada bir müsabaka giderken, tek olumlu iş, İkinci devre itibari ile Hüseyin Türkmen biraz mücadeleci oynadı, akabinde, Trabzonspor’un geliştirdiği ani bir atakta kaleciden dönen topu Novak tamamladı ve Trabzonspor 1-0’lık Üstünlüğü eline aldı.

Takımda ciddi bir temizlik şart gözüküyor, başta Ndiaye, sonra Guilherme, Da Costa, Bilal, Yusuf Sarı, Hosseini ve mesias ilk gönderilmesi gerekenler olarak göze batıyorlar, tabi bunlar bana göre olanlar, yönetimin bu konuda muhakkak dahli olacaktır.

Her zaman ki, hastalık yine nüksetti ve Trabzonspor 1-0’ı yakaladıktan sonra anlamsız bir şekilde yine defansta kalmak İçin ısrar etti. Tabi bu anlayışla oynadığında, kontratak şansından sörloş 1-2 pozisyondan faydalanamadı.

Kayserispor’un ceza sahası dışından çektiği bir şutta, top Trabzonspor defansının eline çaptı, fakat bunu akan oyunda fark edemeyen hakem Cüneyt Çakır, VAR’a sordu, ancak buradan penaltı kararı çıkmadı.

Daha sonra, sağolsun Hüseyin Türkmen Patos gibi adamı biçti ve Cüneyt Çakır penaltı noktasını gösterdi ve Kayserispor bu penaltıyı gole çevirdi durum 1-1 oldu.

Bu golden sonra Kayserispor öne geçmek için çok uğraştı baskı kurdu, Pozisyonda buldu ama golü bulamadı, tabii ki bu kadar baskıda savunma güvenliğini de elden bıraktı, Trabzonspor kontratakta abdulkadir ömür’ün şık pasını sörloş gole çevirdi ve Trabzonspor 2-1 üstünlüğü yakaladı.

Bu son dakikalarda hiç olmayacak bir heyecan yaşandı, Denizliden Ankaragücü’nün gol haberi gelince, Kayserispor protokol yöneticileri kenar yönetimi çok heyecanlandılar, çünkü maç 1-1 beraberlikle devam ediyordu, 

Kayserispor bir gol bulup 2-1 öne geçtiğinde Ne maçı da böyle bitirmesi durumunda dikte kalacaktı, ama maalesef arzu ettikleri olmadı hiç üzülmesinler, bu işi sakın ola Trabzonspor’a da Bağlamasınlar, 

Bir takım bir maçta, yani son maçta küme düşmez, 34 maçta gösterdiği performans sonucunda küme düşer, maalesef Kayserispor’da bunu yaşadı, Çok geçmiş olsun onlara birinci ligde başarılı olup tekrar Süper Lig’e geleceklerine ben inanıyorum.

Bu anlarda daha enteresan bir durumda, yaşandı, Trabzonspordan içeride ve dışarıda altı puan alan Denizlispor gol yemiş küme düşmesi içten bile değildi, ancak o tahrip ettikleri Trabzonspor gol yemedi,  bir gol yeseydi Denizlispor küme gidebilirdi,  ne diyelim ilahi adalet böyle tecelli etti.

Trabzonspor, kupa finalinde böyle sarsak futbol oynarsa kupayı almayı hayal bile etmesin, ancak umut ediyorum ki final maçının havasıyla daha iyi futbol oynayarak kupayı kazanıp bir nebze olsun taraftarını mutlu edecektir.

Yine koca bir sezon, yine hayal kırıklıklarıyla, Yine Üzüntü ve kederle son buldu, gelecek sezon bütün bu olumsuzluklardan uzak olmak dileğiyle hayırlısını dileyelim.

Bu arada BJK Teknik Direktörü Sergen Yalçın’a vermiş olduğu dürüst röportaj İçin teşekkürler. Zaten sempatim ve bir sevgim vardı ona karşı bu açıklaması ile bunu bende kat be kat artırdı.
(Sergen Yalçın: İnşallah Trabzonspor ceza almaz ve şampiyonlar ligine onlar gider, çünkü onlar bunu hakettiler.)

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?