Künye Reklam
Menü
Bu Rotasyon İşleri Artık Çok Baydı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Rotasyon İşleri Artık Çok Baydı

BU ROTASYON İŞLERİ ARTIK BAYDI

Trabzonspor evinde aldığı 2-0’lık galibiyetin avantajı ile deplasmanda çıktığı maçta oyuna kontrolü başladı, Hüseyin hoca bazı oyuncularda rotasyon yaptı iyimi yaptı, bilemedim.

Maçın 14. dakikasında çok basit bir hatada, Denizlispor oscar ile 1-0 öne geçti, bu golle heyecanlanan Denizlispor umudunu artırdı.

Bu umutla oyuna asılan Denizlispor 23. dakikada Recep niyaz ile güzel bir gol kaydederek, 2-0 öne geçti. Bu skor maçı uzatmaya götürür ama daha çok var bakalım Trabzonspor nasıl tepki verecek.

Denizlispor 2-0 öne geçtikten sonra heyecan yaptı geri yaslandı, Trabzonspor ataklarını sıklaştırdı Denizlispor’a baskı kurdu ancak gölü bulamadı ve maçın ilk devresi bu skorla sona erdi.

Bu arada Hüseyin hocama ilk eleştirimi yapayım, ikinci yarı sosa ile başlayan sayın hocam, sende modaya uydun, kupa maçı diye rotasyonlu çıktın, peki sen bir fark yaratıp tam kadro çıkıp, işin ciddiyetini gösterip skoru bulduktan sonra üç oyuncu ile rotasyon yapsan daha şık olmazmıydı, olurdu ve farkını ortaya koyardın ama kaçırdın neyse. 

İkinci devreye Trabzonspor hızlı başladı penaltı da buldu, topun başına geçen Sörloş golü yapamadı, bu penaltı kaçırma hastalığına da bir anlam veremiyorum, bu oyunculara hiç Hami Mandıralı’nın penaltılarını izletmezler mi, anlamış değilim.

Maç okadar gerildi ki, bu strese gerek varmıydı anlamadım, bu rotasyon işleri artık çok baydı, yok yere çocuklar 120 dakka koşup yoruldular.

Maçın normal süresinde başka gol olmayınca uzatmalara gitti, ancak burada da, taraflar gol bulamayınca, seri penaltı atışlarına geçildi, zaten performansı iyi olan erce kardeşler burada da klasını gösterdi ve Denizli’nin ilk penaltı atışını kurtardı.

Trabzonspor penaltı atışlarında hata yapmayınca Denizli’nin ikinci hatası geldi ve penaltı atışları ile Trabzonspor Denizlispor’u 4-2 yenip eleyerek tur atladı ve adını çeyrek finale yazdırdı.

Zor geçen maçta, oyuncuların ciddi anlamda yorulmalarının yanında zorda olsa tur atlamak güzeldi, tebrikler çocuklar, tebrikler Trabzonspor.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN