Künye Reklam
Menü
BU MAÇ ÇOK ZOR | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

BU MAÇ ÇOK ZOR

Akhisarspor ile oynadığımız son on maça bakıldığında bunların ikisi Türkiye kupası sekizi Süper Lig mücadelesi. Altı müsabakayı misafir takım kazanmış, İki müsabaka berabere bitmiş, iki müsabakayı da ev sahipleri kazanmış.

Bu Müsabakalarda toplam 31 gol atılmış, gollerin 17 tanesini Trabzonspor atmış, 14 tanesini Akhisarspor atmış, bu İstatistiğe göre misafir takımların galip gelme oranı daha fazla. 

Trabzonspor’un son haftalarda rotasyon sıkıntısından dolayı çok yorgun düştüğünü gözlemekteyiz, oynadığı son dört müsabaka bunu açıkça ortaya koydu, hepimizin bildiği üzere bu dört müsabakada ilk yarılar diri olan takım ikinci yarılar tanınmaz haldeydi ve Bu dört müsabakanın ikisini mağlubiyet ile birini beraberlik ile birinide galibiyet ile tamamladık.

Rakibimiz Akhisarspor, Hoca değişikliğiden sonra iki müsabaka oynadı, Bu müsabakaların biri deplasmanda Galatasaray’a karşı idi, hepimizin bildiği üzere Galatasaray evinde çok gol atmasına rağmen bu müsabakayı bir sıfır zorla kazandı, İkinci müsabakada Akhisarspor evinde oynadığı ligin flaş takımı Alanyaspor’u ağırladı ve bu müsabakadan 3-1 galip ayrıldı.

Bu iki takımın Ligdeki, sıralamalarına bakıldığında, Her iki takımın da galibiyete ihtiyacı olduğunu görmekteyiz, Trabzonspor UEFA ligine katılmak için mücadele ediyor, Akhisarspor ise ligde kalmak için mücadele ediyor.

Bu mücadeleleri değerlendirecek olursak, Akhisarspor’un can havliyle mücadele ettiğini kolaylıkla görebiliyoruz, Bu derece mücadeleye girişen Akhisarspor, Son haftaların yorgun Trabzonspor’una konuk olduğunda ve bu iki takım arasındaki istatistiğe göre misafir takımların galip gelme oranının hayli fazla olduğunu da göz önünde bulundursak, Bu müsabakadan Akhisarspor’un galibiyetle ayrılacağını düşünebiliriz.

Trabzonspor’un UEFA Ligi için verdiği Mücadele, elindeki kadro yapısı itibari ile Ve hocamız Ünal Karaman’ın yaptığı açıklamalardan da yola çıkarak, Bir hayli sıkıntılı olduğunu fark edebiliyoruz, ancak saha ve seyirci avantajını da kullanacak olan Trabzonspor, bana göre maçın favorisi olan Akhisarspor’u yenemeyecek, belki bir ihtimal beraberlik alabilir.

Şimdi bunu dedim diye bazı arkadaşlar ve okuyucular tarafından eleştirilebilirim, Ben de Trabzonsporluyum ben de istiyorum Trabzonsporun galip gelmesini, Mutlu olmayı başarılara doymayı ama maalesef durum bu gerçekçi olmak zorundayız, İnşallah kazanırız diyorum ama bu maç çok zor.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?