Künye Reklam
Menü
Bu Kriz Avantaja Çevrilmeli | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Kriz Avantaja Çevrilmeli

BU KRİZ AVANTAJA ÇEVRİLMELİ

Trabzonspor 1967 senesinde kuruldu ve 1973-74 sezonunda lige çıktı, 1975-76 senesinde ilk şampiyonluğunu aldı ve ardı ardına 1984 senesine kadar İstanbul hegomanyasına son vermek süretiyle futbolda Anadolu ihtilali yaparak 6 lig şampiyonluğu kazandı, ve büyük takım statüsüne yükseldi.

Trabzonspor Ligdeki bu 50 yıllık süreç içerisinde sayısızca kupalar ve başarılar kazandı, şike ve çeşitli entrikalarla sayısızca lig şampiyonluğu da elinden alındı, ayrıca bu başarıları elde eden yada başarı elde edemeyen onlarca yönetici, yüzlerce oyuncu ve teknik kadrolar geldi geçti bu kulüpten.

Hepsi sonunda işi bitti ve ama öyle ama böyle çekip gitti, kimisi parasını kazandı gitti, kimi kariyerini kazandı gitti, ama mutlaka kazanarak gittiler ve sonrasında bu gidenler, Bir daha Trabzonspor’a 5 kuruş menfaat bile sağlamadılar.

Yani şunu demek istiyorum, kalıcı ve baki olan Trabzonspordur. Biz Trabzonsporluyuz, ölene kadar da Trabzonsporlu olacağız ve destek vereceğiz.

Ünal Karaman olayıda ama iyi ama kötü bir şekilde sonuçlandı. Yani ünal hocanın gitmesini isteyen yöneticilerin olmasına binaen, gitmesini istemeyen yöneticilerin ve çok sayıda taraftarın da olduğunu biliyoruz.

Bütün bu olay esnasında, onca koca koca adamların ve binlerce Ünal’ı delice seven taraftarın büyük ısrarlarına rağmen hoca bu duruma olumlu anlamda cevap vermedi. 

Ona yanlış yapanlar gerçekten yanlış yaptı lar, hatta Trabzonspor kulübüne yanlış yaptılar ama, Trabzonspor bir tek bir kişiden ibaret değil düsturu ile yola çıkarak, bu durumda bu noktaya gelindi diye, onca tarihimizi yok edecek halimiz yok.

Tabiki sahiplenmek güzel, ama yıkmadan kırmadan toparlanmak adına sahiplenmek daha güzel.

Bundan sonra yapacak olduğumuz bu krizi avantaja çevirmek, Trabzonspor’u ikinci devre kaldığı yerden şampiyonluk hedefine taşıyabilecek bir hocayla buluşturup, tekrar daha güçlü bir şekilde türübünlerde  yer alıp bu takımı şampiyonluğa ulaştırmaktır.

Trabzonspor taraftarına da bu yakışır, kızmak, darılmak, Passolig kartını yakmak, yırtmak, TS’un hiç bir maçını izlememek, hiç bir ürününü almamak gibi yeminler etmek bize yakışan bizim tarihime yakışan bir davranış değildir.

Silkelen Trabzonspor daha sezon sonuna dek, çook Sörloş, Sturridge, Ekuban, Sosa golleri ve resitalleri izleyip sonunda da, şampiyonluk kutlamalarını öylebi yaşayacağız ki, tarih böyle kutlamalar görmemiş olacak.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?