Künye
Menü
Bu Kez Spor Değil Sağlık Olsun | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Kez Spor Değil Sağlık Olsun

BU KEZ SPOR DEĞİL SAĞLIK OLSUN

Çin’nin wuhan kentinde başlayıp dünyayı etkisi altına alan KORONAVİRÜS (Kovid 19) hayat şartlarını gerçekten zorluyor.

Türkiye’de ilk tesbit edildiği günden beri vaka sayısı 950 lerde seyrederken, bu virüsten dolayı yaşamını kaybedenlerin sayısı ise maalesef 21’e ulaştı.

Devletimizin aldığı bütün önlemlere rağmen, virüsün yayılma olasılığı maalesef devam etmektedir. Bunu önlemek için lütfen alınan tedbirlere ve uygulanan kurallara uyalım.

Bütün dünyada, başta sağlık olmak üzere bir çok alanda şiddetli etkisi devam eden bu virüsün, inşallah tez zamanda dünyayı terketmesini Allah cc.’den niyaz ediyorum.

Futbolun ekonomik olarak çok etkilendiği, aynı zamanda küçük esnaf bazında inanılmaz ekonomik etkileri olduğu çıplak gözle açıkça görülmektedir. Bu sıkıntıların giderilmesi için devletimiz elinden gelenin fazlasını yapacağına hiç şüphemiz yoktur.

Allah’ın müsade edip bu virüsten kurtardığımız zaman, hızlı bir şekilde normal hayatımıza geri döneceğimizi ve Allah cc’nin izni ile ekonomik olarakta en kısa sürede eski günlere döne bileceğimizi düşünüyorum ve bunu Allah’dan niyaz ediyorum.

Bu arada, bütün öğrenci evlatlarımızın, uzaktan eğitime, önemle hassasiyet ile ilgi göstermelerini ve derslerinden geri kalmamalarını onlardan istirham ediyorum, en kısa zamanda yine o neşeli ve hareketli okul günlerimize hep beraber kavuşacağımızı bilmelerini ve buna o minik yürekleri ile inanmalarını istiyorum.

Özellikle yaş ortalaması 65 ve üzeri olan yaşlı amca, dayı, teyze ve yengelerimizi kendilerini bu virüslü ortamlardan uzak tutmak ve korumak adına alınan kararlara uymalarını ellerinden öperek niyaz ediyorum.

Allah cc. En kısa sürede bu virüsten kurtarmamızı ve camilerimize, okullarımıza, Trabzonspor’umuza, işlerimize ve sokaklarımıza sağlıklı bir biçimde kavuşmayı bizlere Yani hepimize nasip ve müyesser eylesin.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN