Künye
Menü
BU KEZ İKİNCİ YARI İYİYDİK | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

BU KEZ İKİNCİ YARI İYİYDİK

Trabzonspor Akhisarspor müsabakası çok güzel bir havada başladı, futbol için her şey mükemmeldi ama mükemmel olmayan bir şey vardı ki çok önemliydi, taraftar, evet maalesef taraftar takımı yalnız bırakmıştı, bunun nedeni olarak son iki haftada oynanan kötü müsabakalar olabilir, Ünal hocanın hafta içi yaptığı basın açıklamasında seyirciye yönelik bana göre hakaretler de olabilir, ya da taraftarın büyük çoğunluğu benim gibi Akhisarsporu yenemeyeceğimizi düşünüyor olabilir, bu nedenle takımı yalnız bırakmış olabilirler.

Trabzonspor elindeki En iyi kadroyla sahaya çıktı diyebiliriz. Tabii ki Ekuban Sağ kanatta biraz etkisiz kalıyor gibi geliyor bana ama, hani santrafor olsa daha iyi olur gibi, Ama yapacak bir şey yok kadromuz bu mecbur.

Trabzonspor maçın ilk yarısında 30. dakikaya kadar maçı kontrolünde tuttu Akhisarspor Trabzonspor’un ataklarına karşılık verdi kapanarak oynadı, tabi Trabzonspor’da bu kapalı defansı açmakta zorlandı, maçın 30. dakikasından sonra Akhisarspor maçta dengeyi kurdu, Karşılıklı ataklar olmaya başladı, her iki takım adına da tehlikeli pozisyonlar oldu ancak, Her iki takımın kalecisi de müşiş kurtarışlar yaparak gole izin vermedi.

Trabzonspor’un bundan önceki 3-4 müsabakasında ilk yarılar iyi, İkinci aralar kötü oynadığını biliyorduk, ancak bu maçın ilk yarasında da çok iyi oynadığı söylenemez, Hayırlısı ikinci yarıya bakalım, maçın ilk yarısı 0-0 golsüz berabere bitti.

Maçın ikinci yarısı, dengede başladı her iki takımda birbirine üstünlük sağlayamadı oyun olarak, ancak Akhisarspor biraz daha pas yaparak daha derli toplu oynayarak pozisyon bulmaya çalıştı, Bu arada şunu itiraf etmeden geçemeyeceğim ligin dibindeki Akhisarspor bile Trabzonspordan daha iyi futbol oynuyor inanılır gibi değil.

Maçın 64. dakikasında, Trabzonspor’un baskısı sırasında, Akhisarspor ani bir kontratağa çıkarak dörde bir yakaladılar ve golü buldular, Bu golle maç Akhisarspor’un 0-1 Üstünlüğüne geldi.

Ancak Maç 70. dakikaya geldiğinde Trabzonspor’un golü geldi ve maç 1-1’e geldi, aslında Trabzonspor gol yedikten sonra moral bozukluğu yaşadı bu gözle görülüyordu, ancak kornerden gelen bir topla kalabalığın içinden Nwakaeme golünü kaydetti.

73. dakikaya geldiğimizde Trabzonspor’un bir atağında Abdülkadir Parmak ceza sahasına girdikten sonra düşürüldü ve hakem penaltı noktasını gösterdi, Ama burada kritik bir karar olduğu için VAR devreye girdi, Hakem pozisyonu tekrar incelemek için İzlemeye gitti ve penaltı kararını kesinleştirdi.

Penaltı atışı için topun başına kaptan SOSA geçti ve Kaleciyi ters köşe yaparak golü kaydetti bu golle maç 2-1 Trabzonspor’un üstünlüğüne geldi.

Trabzonspor üstünlüğü ele geçirdikten sonra daha temkinli ve dikkatli oynamaya başladı, Akhisarspor’un bu dakikalarda oldukça gardı düştü, beraberlik golü için çok cılız da olsa ataklar yapıyorudu ancak sonuç alamıyordu.

Hakem maçın sonuna 7 dakika ilave etti, Bu dakikalarda da gol olmayınca maç Trabzonspor’un 2-1 üstünlüğü ile bitti.

Dünkü yazımda bu maçın çok zor olacağını söylemiştim, dediğim gibi zorda geçti fakat Trabzonspor bu maçı kazanamaz demiştim, Akhisarsporun maçı alacağını ya da berabere bitebileceğini de söylemiştim, ama inşallah Trabzonspor alır da demiştim ve Trabzonspor maçı kazandı tebrik ediyorum.

Burada geçtiğimiz haftalara nazaran tersi olarak, ilk yarı kötü ikinci yarı dirençli oyunuyla maçı kazandığını düşünüyorum Trabzonspor’un, ayrıca hakemin de takdir haklarını Trabzonspordan yana kullandığını belirtmek istiyorum.

Trabzonspor bu galibiyetle önemli bir avantaj elde etti, Akhisarspor ise bu mağlubiyet ile büyük avantaj kaybetti.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim ünal hoca yaptığı değişiklikler de, Dikkatimi çeken bir unsur vardı, Yusuf Yazıcı ve rodellega, değişiklik esnasında oyundan çıkarken memnun olmadığının hal ve hareketlerini yaparak oyunu terk ettiler, Bu konu benim için oldukça dikkat çekiciydi.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN