Künye
Menü
Bu Kayıpla Şampiyonluk Garanti Oldu | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Kayıpla Şampiyonluk Garanti Oldu

BU KAYIPLA ŞAMPİYONLUK GARANTİ OLDU

Yine bir dizi oyunların içine çekilmeye çalışılıyoruz, ancak bu kez alet olmayacağız inşallah.

Haftalardır Göksel Gümüşdağ’ın Bizans oyunları ile rakip olan Trabzonspor ve Başakşehir’in maç yaptığı takımlar hakem hataları ile doğranmakta ve bu aşikarı yapılmaktadır.

O kadar hakem Hocası ve TV yorumcularının açık açık ilan ettiği bariz hakem hatalarına rağmen hala ders almayıp aynı hatalarda ısrar etmek, Göksel Gümüşdağ’ın etkisi olduğu gerçeğinide bir kez daha ortaya koymaktadır.

Trabzonspor şampiyonluk yolunda Alanyaspor deplasmanında yara aldı, burada benim hocamın, oyuncularımın hataları olabilir, ama kimse bana hakemin kasıtlı olmadığını anlatamaz.

Abdülkadir Ömür’e ceza yayı üzerinde yapılan hareket net faul ve kırmızı kart gerektirirken, buna faul dahi vermemek ayrıca bütün takdir haklarını rakipten yana kullanmak art niyet ve senaryo gereğidir.

Ben Hosseini’nin kalemizden 80 metre uzakta bariz kırmızı kartlık hareketini hiç onaylamıyor ve affetmiyorum, bunun amatör zihniyet olduğunu ve bu tip oyuncuların şampiyonluğa oynayan takımlarda yeri olmadığını savunuyorum.

Performans eksikliği yaşayan oyuncularımızın olduğunu, hocamızın yanlış oyuncu hamleleri yaptığını ki (bana göre yapacak başka bişi yoktu) kabul edebilirim.

Ancak iki haftayı aşkın bir zamandır, bu takımın binlerce kilometre yol yaparak, kamp hayatı yaşadığını, deplasman maçları oynadığını ve bu takımın en baba iki oyuncusu Sosa ve Nwakaeme’nin sakatlığından mütevellid oynamadığını,

Maç esnasında bu eksikliklere, iki mecburi oyuncu değişimi ile elde olan önemli oyunculardan Uğurcan ve Abdülkadir ömür’ün oyundan çıkması, yetmedi üzerine Hosseini’nin amatörce halt etmesi, yetmedi hakemin adaletsiz kararları ki, Alanya’nın iki kırmızı ile eksik kalması gerekirken kalmaması, 

Her ne olursa olsun beş dakikalık uzatmanın son saniyesinde yememen gereken golün yenmesi bu sonucu doğurmuştur. 

Gelinen noktada, Her şey bitti Trabzonspor havlu attı havası yaratmak da kesinlikle ve kesinlikle yanlıştır. Ligde henüz oynanacak altı hafta daha var bu 18 puan eder 18 puanın olduğu, ve liderle aramda iki puan farkın olduğu bir ortamda nasıl havlu attı havası yaratılmak istenmektedir anlamakta zorluk çekiyorum.

Ayrıca buna bizim camiamız içerisinde, bitti gitti bu takım asla şampiyon olamaz, bu hocayla bu iş olmaz, bu oyuncuların işi değil, gibi felaket senaryoları yaparak, zaten üzerimize oynanan oyunlara da Çanak tutup ellerini kolaylaştırmak da neyin nesi, anlamakta zorlanıyorum.

Şampiyonluk yarışı verdiğimiz takım, Barcelona ya da Real Madrid değil arkadaşlar, bu takım başakşehir, kadrosunda iki tane iyi oyuncusunu bulunduran bütün oyun planını o iki oyuncu üzerine kuran, diğer oyuncularının %70’i yaşlı olan bir takım.

Bu Başakşehir’in önümüzdeki altı hafta içerisinde, hiç takılmayacağını altıda altı yapacağını kimse bana iddia edemez. Başakşehir futbol takımının, Galatasaray, Antalya, Denizlispor olmadı Konyaspor maçlarından birinde, ama muhakkak, illaki birinde tökezleyip puanlar kaybedecektir.

Şimdi belki şunu diyebilirsiniz liderlik elimizde iken, bunu değerlendiremedikten sonra, şimdi Başakşehir’in puan kaybetmesinimi bekleyeceğiz, tabii ki bekleyeceğiz arkadaşlar o nasıl bizim puan kaybetmemizi beklediyse biz de onun puan kaybetmesini bekleyeceğiz ki muhakkak kaybedecektir.

Alanyaspor deplasmanında kaybettiğimiz bu iki puan, Trabzonspor’un kırılma anıdır ve belki de ayağa kalkma anıdır. Bundan sonra biz hep beraber birlik ve beraberlik içinde olursak, saçma sapan eleştirilerimize bir son verirsek ve bu takımın sonuna kadar arkasında durup destek verirsek, bu oyuncu grubunu bağrımıza basarsak, ben inanıyorum bu şampiyonluk gelecektir.

Evet bu kayıp iki puan, bizi avarajla liderlik stresinden kurtarmış ve rahatlamamızı sağlamıştır, kısaca bu kayıp bizi şampiyon yapacaktır, herkes forma ve bayraklarını hazır etsin ve şampiyonluk hayırlı olsun.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN