Künye Reklam
Menü
Bu Kayıp Çok Şey Kaybettirir | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Kayıp Çok Şey Kaybettirir

BU KAYIP ÇOKŞEY KAYBETTİRİR

Trabzonspor, şampiyonluk yolunda bütün engellemelere ve bizans oyunlarına rağmen yoluna devam edebilmek için çok önemli bir deplasman olan Alanyaspor maçına galibiyet parolasıyla çıktı.

Kaptan Sosa ve Nwakaeme den yoksun Uğurcan, Pereira, Hosseini, Campi, Novak, Abdulkadir Parmak, Guilherme, Ndiaye, Abdülkadir Ömür, Ekuban, Sörloş 11’i ile sahaya çıktı Trabzonspor 

Trabzonspor Maça iyi başladı, ilk dakikalar da top kontrolünü elinde bulundurarak, tedbiride elden bırakmadan kombine ataklarla gol aradı ve 6. dakikada Sörloş’un pası ile Abdülkadir ömür topu ağlara yolladı durumu lehimize 1-0 yaptı.

Maçın 28. dakikasında hakem Abdülkadir ömüre yapılan net kırmızı kartlık taban hareketini görmezden gelerek endişelerimizde haklı olduğumuzu tescil etti.

Trabzonspor 1-0’lık skorun üstünlüğü ile ilk devrede kontrollü oyun oynadı ancak geri paslar oldukça sıkıcı geldi bana, Nwakaeme’nin yokluğunda, o kanadı Ekuban ile doldurmaya çalışan hoca aslında ekubanın etkisiz kalmasına sebep oldu.

İlk devrenin uzatma dakikalarında Alanyaspor cisse ile golü bulup durumu 1-1’e getirdi. Herzamanki hastalık nüksetti, gol yemezsek nikaha zararı olduğundan o işide hallettik şükür, burada Campi hata yaparak adamını kaçırdı maalesef ilk devreyi 1-1 kapatarak soyunma odasına girdi takımlar.

İkinci devreye Trabzonspor hızlı başladı, top kontrolünü elinde bulundurdu ve akabinde Novak golü bulup takımını 2-1 öne geçirdi bu gol oldukça iyi bir dakikada gelmesi takımda rahatlama yaptı.

Tatbiki bu rahatlama pahalıya patladı, Trabzonspor oyunu nekadar rolantiye alsa rakip okadar top kaptı, pozisyon buldu. Bu arada Hüseyin hocayı eleştirmek istiyorum bu oyunculara laubali oyun oynamamalarını hiçmi söylemez.

Bir parantez de Hosseini ye açmak istiyorum, kalene okadar uzak bir pozisyonda yaptığın kırmızı kartlık hareket neyin nesidir, amacın ne senin bu hareketin maçı kaybettirdi farkındaymısın.

Bu zor ve kritik deplasmanda, bu laubali futbolla puan kaybetmek Trabzonspor’un çok şey kaybetmesine sebep olabilir. Liderliği rakibine kaptırmak psikolojik olarak olumsuz etki yapacağından, bundan sonra Trabzonspor’un işi oldukça zora girmiştir.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?