Künye Reklam
Menü
Bu İngiliz Menejer Kim? | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu İngiliz Menejer Kim?

BU İNGİLİZ MENEJER KİM?

Leicester Cıty 2017’de Ajaccio’dan 2 milyon Euro’ya transfer ettiği Diabate’den bir yıl içinde istediği verimi alamayınca, bu oyuncuyu 2018’de Sıvasspor’a kiraladı, buradan tekrar geri gelen bu oyuncuyu bu kez, Fransa’nın Amiens SC takımına kiraladı. 

Diabate, Fransa’da da beklenen başarıyı gösteremeyince tekrar Leicester’e geri döndü, kısaca Leicester Cıty’nin faydalanamadığı ve sürekli kiraya verdiği bu oyuncuyu, sözleşmesinin bitimine az bir süre kala, son dakika operasyonu ile 1 milyon 570 bin Euro bir bedelle Trabzonspor’a sattı. Yani, bir iki hafta sonra gibi serbest statüde olacak bir oyuncuya bu bedeli ödemek ne kadar mantıklı, takdiri Trabzonspor’lu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Ve Plaza transfer edildi, henüz beş dakika bile zor süre aldı, oda kamuoyu baskısı ile bu süreyi aldı, belliki bu plaza da tutmadı ve gönderilecek ki, yeni bir santrafor daha transfer edildi Dijaniny, peki plaza’ya verdiğin 650 bin Euro ne oldu çöp mü?

Ayrıca, kurak toprağın suya ihtiyaç duyduğu kadar, Trabzonspor’un stopere ihtiyaç duyduğu bu dönemde, forvet hattına transferleri yapılan bu kanat oyuncusu Diabate ve forvet Dijaniny, mevcut kadroda kanat ve forvet oyuncuların varken, çok mu acil ihtiyaç oldular ki, sanki kanser ilacı ihtiyacı gibi hemen alındılar, diye sormazlar mı adama sn.Ağaoğlu, sorarlar, bizde bu nedenle soruyoruz.

Bu forvet hattına şu an çokta acil olmayan bu transferlerin yerine 2 stoper ve belki birde ön libero alsaydınız daha akılcı bir transfer politikası olmuş olmazmıydı? 

Özellikle Bu transfer döneminde, İngiltere piyasasında sanki cevher bulmuş gibi olan Trabzonspor, çok ilginçtir tüccarların bile mal işalat, ihracatlarının zor olduğu İngiliz piyasasından, bu günlerde bir İngiliz Menejer aracılığı ile sürekli oyuncu transferi gerçekleştirip sürkülasyon yapmaktadır.

Kamuoyunda, teknik direktörümüz Eddie Newton’ın İngiltere’nin ünlü kulüplerinde, ünlü hocalarla çalıştığı ve oyuncu havuzunda iyi oyuncular olduğu algısı yaratılarak, bu oyuncuların hocanın Gözetimi, talebi ve bilgisi dahilinde transfer edildiği algısı yaratılarak, gerçekleştirilmesi, gerçekte böylemi acaba sorusunu gündeme getirdi. 

Evet başkan bu transferlerden hocamızın haberi var mı? Bu transferler hocamızın talebimi? Yoksa İngiliz menejer’in pazarlama kabiliyetimi? Bir Açıklasan da kamuoyuda bilse olmazmı?

Zihnimizi ve midemizi bulandıran bu İngiliz Menejerin, Trabzonspor yönetimine yakınlığı kulislerde dillendirilmektedir haberiniz ola, sanmayasınız ki bunlar bir şey bilmiyor.

Peki buradan açıkça soruyorum sn.Başkan bu İngiliz Menejer kim?

Bu İngiliz menejer ile nasıl bir ilişkiniz var? Bu ilişkide, Trabzonspor’un menfaatlerimi yoksa kişisel menfaatler mi ön plandadır? Son zamanlarda İngiltere’den bu malum menejer aracılığı ile transfer edilen Afobe, Baker ve Diabate gibi! Flavio, Trondsen, Marlon, Plaza ve Dijaniny transferlerinde de bu İngiliz menejerin dahli varmı? Yoksa bir başka ahbap çavuş ilişkisi olunan Menejerler’de mi var?

Bak başkan, Ünal Karaman’ın gönderilmesinin ardından Trabzonspor’u, beğenmeyip gönderdiğiniz Ünal’ın yardımcısı Hüseyin hocaya teslim etmeniz, onunda ayrılmasının ardından, şimdi Trabzonspor’u Ünal’ın yardımcının yardımcısı olan Newton’a teslim etmeniz, yetmedi Obi Mikel, Sturridge, Messias ve diğer üçüncü sınıf yabancıların transfer edilip fayda alınamadan gönderilmeleri, 

Ayrıca, Altınordu'dan alınan kaleci Muhammet Tepe ve Balıkesirspor'dan bonservisiyle alınıp Bandırmaya bedelsiz kiralanan Rahmi Anıl gibi bütün bu oyuncuların geliş ve gidişlerinde bir anormallik yok mu?

Sn.Başkan artık lütfen popülist açıklamalarla iyi başkan imajı vermeyi bırak, biraz gerçekçi ol. Geçtiğimiz sezon her ne kadar operasyonlarla şampiyonluk elimizden alınmış olsa da, Bu operasyonlar sırasında Trabzonspor başkanı olarak ortalığı ayağa kaldırıp yapılan haksızlıkları dile getiremedin, sessiz kalıp, üç İstanbul büyüklerinin olmadığı bir yarışta, avucundaki şampiyonluğu bir belediye takımına kaptırdın.

Peki, Trabzonspor’a başkan olduğundan beri bütün mali tablolar ve bütün FIFA’lık UEFA’lık Dosyalar elinde olmasına rağmen, stratejik hamlelerde bulunamayarak Trabzonspor’un şampiyonlar ligine katılamamasının önüne geçemedin neden?

UEFA’dan Ceza alacağımız belli olan süre içerisinde, bunu bildiğin halde, sürekli oyuncularına ve taraftara boş vaadlerde bulunarak, sonu kaos olacağı belli olan bu durumdan maalesef takımı koruyamadın ve yaşanılan bu kaostan dolayı motivasyon kaybı oluşan oyuncularımız da şampiyonluk yarışında geri kaldılar.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?