Künye
Menü
Bu Çok Mu Zor? | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bu Çok Mu Zor?

BU ÇOK MU ZOR?

2019-20 Cemil Usta futbol sezonu iki hafta oldu başlayalı, bu iki hafta ligin gelecek 32 haftasının fragmanı gibiydi.

Şöyle ki;
Henüz iki hafta olmasına rağmen, hakem hataları ayyuka çıktı. Özellikle Trabzonspor müsabakalarında Trabzonspor’un aleyhine yapılan hakem hataları hemen ilk iki haftada göze batması dikkat çeki idi.

Tabi bunların sebepleri var, kadrosu şu an itibari ile, En hazır ve en güçlü olan Trabzonspor olduğu için, ayrıca Trabzonspor bu ülkenin, futboldaki başarılarına el koyma anlamında üvey evladı olduğu için, muhtemel başarısını Şimdiden engellemek adına operasyonlar başladı gözüküyor.

Ana hatlarıyla çok derinlere inmeden şampiyonluk adayı takımların genel yapılarına bir baktığımızda, Kimin daha hazır kimin kadrosunun daha iyi olduğu apaçık görülmektedir.

Şöyle bir bakalım;
Şampiyonluk adaylarının mevcut forvetlerine,
Galatasaray-Diagne
Fenerbahçe-Vedat Muriç ve Allahyar 
Beşiktaş-Burak Yılmaz ve Güven 
TRABZONSPOR-STURRIDGE, EKUBAN ve SORLOŞ. 

Keza, 
TRABZONSPOR’UN ORTA SAHA ve KANATLARI,
SOSA, OBİ MİKEL, AVDİJAJ, NWAKAEME, YUSUF SARI, ABDÜLKADİR ÖMÜR, ABDÜLKADİR PARMAK ve dahası.

Defans hattını ve kalesini saymıyorum bile, bu gösteriyorki, 
Trabzonspor Açık ara bu ligin en iyisi.

Ancak önemli, hatta çok çok önemli olan bu durumu avantaja çevirebilmek ve bu durumdan faydalanıp finalde şampiyonluğa ulaşabilmek adına, yönetime çok büyük görevler düşmektedir.

Özellikle bariz hakem hatalarında, bütün medya organlarında yaygara koparacak 1-2 yönetici lazım, bunlara destek sivil toplum örgütlerimizden ve taraftarlarımızdan geldi mi bu iş tamamdır.

Şimdi bu takıma sahip çıkmanın tam zamanıdır, hesap haset işleri öteleyelim, Trabzon’un ve Trabzonspor’un birliğini beraberliğini ve tüm gücünü el aleme gösterelim, bu çok mu zor.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN