Künye
Menü
BİZ İZLANDALI DEĞİL TÜRKÜZ! | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

BİZ İZLANDALI DEĞİL TÜRKÜZ!

 

Milli takımımızın, İzlanda deplasmanında oynayacağı maç için bu ülkeye girişinde, bir skandala imza atıldı. 

Terbiyesiz İzlandalı görevliler, basın mensupları Türk milli takım kafilesini havaalanında saatlerce bekleterek, yapmış oldukları bu skandal hareketle, Bir çok kesimin ilgisini çekti.

Bu ilgi ülkemiz genelinde büyük tepki gördü, neresinden bakarsanız bakın burada yapılan bu çirkin hareket tamamen büyük bir skandaldır.

Bir Terbiyesiz basın mensubunun, milli takım kaptanı Emre Belözoğlu’na mikrofon yerine tuvalet fırçası uzatması, terbiyesizlik ötesi şerefsizliğin daniskasıdır.

Ben şahsen Emre Belezoğlu’nu günahım kadar sevmem, ancak benim onu sevmemem buna yapılan bu hareketi tasvip etmem demek değildir.

Emre Belezoğlu, Şahsi başına bu ülkeye gitse bu muameleye maruz kalsa, o zaman hiç üzülmem bilakis belki de sevinirdim de bu açık ve net yani.

Ancak burada yapılan şerefsizlik, Türk milletine yapılmış olduğunu düşündüğüm için, bunu kabul edemiyor tepkimi koyuyorum.

Sosyal medyada takip ettiğim kadarıyla, intikam almak adına İzlanda’nın da Türkiye’ye gelecek olmasını fırsat bilerek aynı muameleyi onlara yapılmasını arzu eden insanlar gördüm.

Biz İzlandalı değiliz, biz Türküz biz belli bir misafir ağırlama kültüründen geliyoruz bunu evimize ve yurdumuza gelen herkese aynısı gibi gösteririz.

İzlanda’da yapılan bu terbiyesizliği, yani şerefsizliğin en güzel intikamı onların milli takımını onların evinde güzel futbolla yenip mağlup etmek olacaktı ama maalesef, yorgunluk, ezici fizik güçleri ve moral bozukluğumuz buna müsaade etmedi.

Biz ilkleri severiz heleki bu milli takım bunu başaracak güçtedir, ancak bugüne kadar İzlanda ile on müsabaka yapmışız, bu müsabakaların deplasmanda olanların hiçbirini kazanamamışız bir tane beraberlik var bir kaç tane de mağlubiyetimiz orada, şimdi bunlara kapak olsun diye onları orada ezici bir futbolla yenip Dönmek güzel olurdu ama olmadı. Sağlık olsun.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN