Künye
Menü
Biyonik Adam Nwakaeme | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Biyonik Adam Nwakaeme

BİYONİK ADAM NWAKAEME 

Çok acı ve çok Çetin günlerden geçtiğimiz bu günlerde, futbol takip etmek konuşmak bile zül geliyor, ama hayat da devam ediyor. Bu hain saldırıda dahli olan herkesi Allah cc. Kahru perişan eylesin, rabbim bu acının, tez vakitte misli ile cevabını vererek intikamını almayı silahlı kuvvetlerimize nasip eylesin inşallah.

İdlip’te rejim güçlerinin Rusya destekli hain saldırısında, 33 ŞEHİT ve 32 yaralı muhammetcik’lerimiz için çok üzgünüz, yüreklerimiz dağlandı, Allah Teala Şehit yakınlarına ecri sabırlar İhsan eylesin, yaralı muhammetcik’lerimize de Şafi ismi ile acil şifalar versin inşallah.

Mecburen futbola dönecek olursak, karadeniz derbisi olarak adlandırılan bu müsabakada, Trabzonspor Rizespor’u konuk etti, maçın başlama saati 17:00 olmasına rağmen maça ilgi oldukça iyi oldu, şampiyonluğa oynayan takımın içerdeki maçları mesai saatinde olurmu anlamakta zorlanıyorum.

Trabzonspor maça çok durgun başladı, 36. dakikaya kadar bu üstünlüğünü sürdürdü ve golü buldu Rizespor bu golle 1-0 öne geçti, Trabzonspor’un bu durgunluğu inanılır gibi değil, şampiyonluğa değilde sanki lige havlu atmış gibi oynadık.

Sosa başta olmak üzere, Kamil Ahmet, Hüseyin Türkmen, Guilherme ve Novak çok kötü oynadılar hiç katkı veremediler. Trabzonspor maçın ilk devresi Rizespor’un oyun anlayışı ve baskısına mahkum oynadı, hiç bir varlık gösteremedi. İlk devre kaleye isabetli bir şut atamadık, demekki inanmamışız yada hafife almışız bunu ben hocaya yazarım.

İkinci devre Guilherme yerine Nwakaeme oyuna girince herşey değişti ve Trabzonspor ikinci devreye iyi başladı ve bu iyi oyun herşeyi değiştirdi.

Önce Da Costan’nın müşiş kafa golü geldi, ardından Ekuban harika bir gol kaydetti ve sosa Kazanılan penaltıyı gole çevirince maçta durum bir anda Trabzonspor’un 3-1 üstünlüğüne geldi.

Dedik ya, maçın kaderini değiştiren biyonik adam Nwakaeme dakika 87’de kendi golünü de kaydederek, maça altın imzasını attı. Maçın 88. dakikasında sosa’nın yerine giren Abdülkadir Ömür altı aylık aradan sonra formasına kavuştu ve hepimizi çok mutlu etti.

Maçın uzatma dakikalarında, hakem zorla penaltı uydurarak, Rizespor’a penaltı verdi ve maç 4-2 oldu. Bu hakemin buraya kasıtlı ve art niyetli geldiğini iddia ediyorum, bunları bitmedi gittiler arkadaş.

Trabzonspor bu penaltı gölünden sonra ndıaye’nin şık vuruşu İle skoru 5-2 yaptı. Kara niyetliler ne yaparsa yapsın bizi engelleyemeyecekler. Çünkü biz sahaya yüreğimizi koyduğumuzda herşey olabilir, biyonik adam Nwakaeme’nin durdurulması çok zor herkes gördü.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN