Künye
Menü
Bitigenin İntikam Duygusu | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bitigenin İntikam Duygusu

BİTİGENİN İNTİKAM DUYGUSU

Vallahi de billahide bu maçın ilk devresi ile alakalı ne söyleyim, Trabzonspor ayrı kötü, hakem ondan kötü, zaten oynayamayan Trabzonspor’un üzerine hakem tuz biber ekti ve birde alakasız kırmızı kart ile Abdülkadir’i dışarı attı.

Bu bitigen denen hakem müsveddesini, zamanın birinde, avni Aker de odasına hapsedenler iyi yapmış demek haklıymış bu eylemi yapanlar, 
ama belliki bu müsvedde buraya intikama gelmiş.

Sarı kartlık pozisyonda direk kırmızıyı çekiyor ve sürekli gece bekçisi gibi dürt dürt düdük çalarak futbola müsaade etmiyor olması ve yanlış kararları bütün tirübinleri galayana getirmeye yetiyor zaten.

Bu kaos gölgesinde maçın ilk devresi 0-0 berabere bitiyor. 

İkinci devre tamamen farklı bir senaryo izledik. Trabzonspor sahaya çıkışı bile farklı idi, inanç ve azim gözle görüşüyordu.

Hakem efendi ilk yarıya nazaran biraz daha dikkatli ve tutarlı idi, ama Trabzonspor oldukça etkisiz ve durgun görülüyordu ki, maçı duran top haricinde almamız imkansız görülüyordu ve öylede oldu.

Hakem verdiği iki penaltıda da, doğru karar verdi ama iki penaltıyı da, Hosseini’nin atması hata idi bence, çünkü ilk penaltı vuruşunda okadar yumuşak ve basit bir vuruş yaptı ki, tesadüf kaleci ters köşe oldu, yoksa kaleci köşeyi bilse topu çıkarabilirdi.

İkinci penaltıyı bu duruma binaen farklı oyuncu atabilirdi ve gol olur kalan dakikaları rahat geçirirdik, fakat yine hossaini aynı köşeye, aynı yumuşaklıkta atınca kaleci bu kez kurtardı ve sıkıntılı anlar yaşadık.

Neyse ki, bu dar kadroya rağmen bu zorlu müsabakadan üç puan çıkarmak çok önemli idi. Hakem Bitigen maça kötü niyetli çıktığı aşikardı, belliki bizi bitirmeye gelmiş ve intikam duygusu ile sahaya çıkmış gibi idi ama buna rağmen galip gelmemiz de ultra güzeldi.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN