Künye
Menü
Bir Sefer Dik Dur TFF | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bir Sefer Dik Dur TFF

BİR SEFER DİK DUR TFF

Mali FairPlay çerçevesinde,
Türkiye Futbol Federasyonu, limit aşımı yapılması durumunda, aldığı karar gereği, 
takım harcama limiti aşımının ceza gerektiren aşımları aşağıdaki gibidir.

Yüzde 5'e kadar aşılması durumunda ihtar, 
yüzde 6 ila 10 arasında aşılması durumunda kadro sınırlaması, 
yüzde 11-15 aşılması durumunda transfer yasağı, 
yüzde 16-20 aşılması durumunda 1 puan silme cezası, 
yüzde 21-25 aşılması durumunda 2 puan silme cezası, 
yüzde 26 ve üzeri aşılması durumunda 3 puan silme cezası uygulayacak. 
Ayrıca,
Puan silme cezalarına ek transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası verilecek.

Bu karara binaen;
TFF Fenerbahçe için harcama limitini 206 milyon 431 bin 081 TL olarak belirlemişti. 

Ancak;
Fenerbahçe 31 Ekim 2019'da KAP'a yaptığı bildirimde, oyuncu ve teknik ekip giderlerinin 412 milyon 734 bin TL olduğunu bildirdi.
Yani bu hesap ile Fenerbahçe harcama limitini Yüzde 100 oranında aşmış bulunuyor,
Buna istinaden TFF Fenerbahçe'ye puan silme cezası vermelidir.

Peki durum bu kadar açık ve net iken, TFF Fenerbahçe’yi cezalandırmak İçin ne bekliyor? Bu hesaba göre transfer yapamaması gereken Fenerbahçe medyada takip ettiğimiz üzere transfer yaptığını açıklamaktadır.

Bu transfer haberleri gerçekse, bahse konu transfer TFF’ye kamuoyu baskısı yapmak için mi yapılmıştır? Eğer böyle ise TFF yine kamuoyundan korkup, yada kamuoyu baskısını bahane edip Fenerbahçe’ye iltimas mı geçecek?

Yada Fenerbahçe bu zor durumda, elini rahatlatmak ve alması muhtemel cezalardan kurtarmak için, Türkiye de olanca gücü nispetinde, lobisini mi kullanıyor? Eğer bu durum bu şekilde cereyan ettiğinden Fenerbahçe’ye cezai yaptırım uygulanamayacaksa diğer takımların günahı ne?

Bu Fenerbahçe’nin sizi zordurumda bırakıp, aldığınız kanun hükmündeki kararlarınızı uygulamada sıkıntıya düşmenizi ve bu kararları tabiri caizse size yedirmesini daha ne kadar görüp de görmezden geleceksiniz.

Bu limit aşımı konusunda başta Trabzonspor olmak üzere, bu kurala uyan diğer kulüplere haksızlık ettiğinizi ve dolayısı ile adaletsiz davrandığınızı düşünüyormusunuz? Evet bu konuda adaletsiz olduğunuzu Düşünüyorsanız, istifa etmeyi düşünüyormusunuz? 

İstifa etmeyi düşünmüyorsanız bu iğrenç durumu nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz?

Bu olaylar minvalinde Trabzonspor’un adalet adına TFF’nin alacağı kararları takip etmesi ve aldığı yanlış kararları eleştiriyor olması, Fenerbahçe kulüp başkanı Sn.Ali KOÇ’un ağzını bozmasına sebep olduğunu üzüntü ile görmekteyiz.

Ali KOÇ beyefendinin Trabzonspor gibi bir camia ve Trabzon gibi bir gerçeği görmezden gelip, ağzını bozacağına, bu camianın haklı serzenişini taktir edip,

Başkanı olduğu Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Fenerbahçe’nin adil ve örnek bir kulüp olabilecek duruma gelmesi, 
baskı, lobi gücü ve şike ile başarı değilde bileğinin gücü ile başarı elde edebilecek duruma gelmesi için örnek bir Başkan olması gerekmektedir.

Artık, şike ile alınan, çalınan şampiyonlukların yaşandığı, 1996’lar 2000’ler, 2011’ler bitti, yani o deniz bitti adaletsizliğiniz bu milletin vicdanında mahküm oldu, bir dakka dik durunda bir sefer adil olun ve Türk futbolunun geleceği ve selameti için bir sefer olsun doğru karar alın.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN