Künye Reklam
Menü
Bir Futbolcunun Başarı Hikayesi | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bir Futbolcunun Başarı Hikayesi

BİR FUTBOLCUNUN BAŞARI HİKAYESİ 

Numan Çürüksu ve Bir başarı hikayesi Azim, istek, inanmak ve yürekten çalışmanın sonuçsuz kalmayacağının bir örneğidir sevgili kardeşim Numan Çürüksu 

Amatörde yani Erdoğduspor’da santrafor olarak futbol oynayan abisi Kazım Çürüksu sayesinde futbolla tanışıp, daha 12 yaşında iken, Erdoğduspor’da futbola amatör olarak adım attı.

Erdoğduspor’un bütün kategorilerinde oynamış, ayrıca bütün kategorilerde kaptan olarak sahaya çıkmış, ayrıca gittiği tüm takımlarda da kaptanlığı almış bir oyuncudan bahsediyoruz.

Erdoğduspor’da uzun zaman süren mücadelesinden sonra, önce Sürmenespor, ofspor, Orduspor, Kayseri Erciyesspor ve akabinde Osmanlıspor’a kadar uzanan bir futbol serüveni ve hikayesi.

Her gittiği takımda, göstermiş olduğu çalışma, azim ve dürüstlük çerçevesinde verdiği mücadele ve bulunduğu camiaya verdiği katkılarla her kesimin taktirini kazanmış ve çok sevilmiş bir oyuncu oldu hep Numan Çürüksu.

Erdoğduspor’dan, kendisinden iki yaş büyük olan abisi Kazım TS alt yapısına transfer olmuş ve bütün gözler abisinde iken, Numan’da hırs yapıp erdoğduspor’da kendi kendine kimsenin dikkatini çekemeyerek tek başına bende futbolcu olacağım diye diye, hırsla futboluna devam etmiştir.

Bence bir çok futbolcunun örnek alması gereken bir oyuncu profili olduğunu düşündüğüm Numan, memleketi ve milletine olan bağlılığı ve her zaman her platformda büyüğüne, küçüğüne karşı olan saygı, tavır ve olumlu davranışlarından dolayıda, taktir ve tebrik edilerek herkes tarafından örnek alınması gerektiğini düşünüyorum.

Osmanlıspor’un kaptanı Numan, M.Reşit Akçay hocanın çalıştırdığı dönemde, ülkemizi Avrupa UEFA liginde mükemmel temsil ettiler ve bu müsabakalar sırasında, UEFA’nın haftanın 11’i kadrosuna üç kez giren Numan bu alandada gururumuz olmayı başardı.

Osmanlıspor’un 2017-2018 futbol sezonunda birçok başarılı müsabakalarına ve avrupadaki yükselişine rağmen, bazı aksaklıklar ve problemler nedeni ile ligde istediği sonuçları alamayarak, maalesef bir alt lige düştüler.

Bir alt lige düşmelerine rağmen, kaptan Numan takımını yanlız bırakmamak adına takımdan ayrılmayarak bir sezon daha, burada futbol oynayarak osmanlıspor’a olan aidiyet ve borcunu ödemiştir.

Bu sezon itibarı ile osmanlıspor’da sözleşmesi sona eren Numan kardeşimizin, süperlig’den bir çok takımdan teklif aldığını ve mejerleri aracılığı ile bunları değerlendirdiğini biliyoruz.

Her hangi takıma transfer olursa olsun, Numan gibi Liyakat’lı bir oyuncu için, hiç problem olmayacağını ve o takımın formasını terinin son damlasına kadar hakederek giyeceğine yürekten inanıyorum.

Ayrıca profesyonel futbolcu olmak ve gelecekte hayatını futbol üzerinden kazanmayı planlayan ve hayal eden gençlere, kesinlikle Numan Çürüksu’nun futbol kariyerini, kişiliğini ve futboldaki mücadelesini araştırmalarını ve kadrosunda bulunduğu takımlara nasıl aidiyet duygusu ve azimle katkı verdiğini görüp benimsemelerini tavsiye ederim.

Numan Çürüksu’nun bulunduğu takımlarda ki, sebat ve istikrarını göz önüne aldığımızda, Futbol kariyerinde, muhtemelen son transferini yapacak olması hasebiyle ile hangi takıma giderse gitsin ona orada üstün başarılar diliyorum.

Ayrıca profesyonel futbol hayatından sonra, kendisini profesyonel antrenörlük alanındada görüp takip edip desteklemek isteriz, bu yolda yüce Allah cc. den Numan kardeşimizin muvaffak olmasını, yaptığı işin ona kolay olmasını ve en üst düzeyde başarılı olmasını niyaz ederim.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?