Künye
Menü
BEŞ SENE SONRA GELEN ÇEYREK FİNAL  | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

BEŞ SENE SONRA GELEN ÇEYREK FİNAL 

 

Trabzonspor, Türkiye Kupası Son 16 Turu rövanş maçında, deplasmanda Balıkesirspor ile karşılaştı.
Trabzonspor karşılaşmaya şu on birle çıktı.
Uğurcan, Kamil Ahmet, Hüseyin, Toure, Novak, Batuhan, Yusuf, Berkay, A. Parmak, Ibanez, Ekuban
Bu 11’de yedi tane Türk oyuncu var, 
bu yedi Türk oyuncunun altı tanesi Trabzonspor’un altyapısından umut bağladığımız genç yeteneklerden oluştu.

Karşılaşma dolu türbinler önünde, güzel bir atmosferde başladı, Trabzonspor maça hızlı ve yüksek tempoda başladı, Balıkesir ilk dakikalarda oyunu kendi sahasında pres yaparak oynadı, maçın 25. dakikasında Balıkesir maçı dengeledi, karşılıklı ataklar izledik ancak, bu ataklarda Trabzonspor daha etkili idi, ibanez ve berkay ile pozisyon bulan Trabzonspor bu pozisyonları değerlendiremedi.

Trabzonspor bu ataklarının sonucu maçın  32. Dakikasında kornerden gelen topu 
Hüseyin Türkmen kafa ile arka tarafa sektirdi ve filip Nonak golü buldu Trabzonspor skoru 0-1’e getirdi.
Hemen bu golün ardından 34. dakikada Balıkesir’in golü Belek’ten geldi, ve skor eşitlendi 1-1 ve ilerleyen dakikalarda başka gol olmayınca maçın ilk yarısı bu skorla berabere sona erdi.

Maçın ikinci yarısında her iki takımda aynı onbir ile başladı, ikinci yarıya Balıkesir iyi başladı fakat bu kısa sürdü ve daha sonra Trabzonspor’un hakimiyetinde oynanan müsabakanın 59. dakikasında 
Abdülkadir Parmak, ibanez’in ortasında, kafa vuruşu ile golü buldu ve maç 1-2 Trabzonspor’un üstünlüğüne gelmesi ile artık uzatma ihtimali kalmadı.

Maçın ilerleyen dakikalarında, her iki takımda karşılıklı oyuncu değişiklikleri yaptı, Maçta tempo hiç düşmedi ve Balıkesir 2-1 mağlup durumda olmasına rağmen maçı hiç bırakmadı, mücadele bu anlamda izleyenlere keyif verdi. Maçın 85. dakikasında kaptan Yusuf yerini Ali’ye bırakırken, kaptanlık pazu bandınıda, kaleci Uğurcan taktı.

Maçın 87. dakikasında yine ibanez’in ortasına Abdülkadir parmak şık bir vuruşla Trabzonspor’un üçüncü kendinin ikinci golunü kaydetti. Skor 1-3’e geldi ve Trabzonspor bu skorla Zıraat Türkiye kupasında bir üst tur olan çeyrek finale yükseldi.
Bu maçın iki yıldızı vardı, İbanez ve Abdülkadir Parmak, bizde kendilerini tebrik ediyor ve tekrarını diliyoruz.

Cuma günü yapılması planlanan kura çekiminde Trabzonspor’un Zıraat Türkiye Kupası çeyrek finaldeki rakibi belli olacak bu turda Trabzonspor’a çıkacak rakibinin her kim olursa olsun, mutlak final hedeflediğimiz bu kupada, oyuncularımız gereğini yapacaktır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR) 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN