Künye Reklam
Menü
Beklenen Olmadı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Beklenen Olmadı

BEKLENEN OLMADI

Trabzonspor, Alanyaspor deplasmanında, ihsan Derelioğlu’nun teknik sorumluluğunda çıktığı maçta, kadro açıklandığında, önceki haftalara nazaran as kadrosundan 4 as oyuncusundan yoksun çıktı.

Bu oyuncular, Baker, Nwakaeme, Afobe ve Marlon’du, bu oyuncuların yerlerine Orta sahada, Pereira ve A.Parmak, solbek K.Ahmet ve forvet Dijaniny ile çıktı.

Trabzonspor maça çok kötü başladı, tabi Alanyaspor’da beklenenin aksine kötü başladı, Trabzonspor savunma ağırlıklı çıktığı maçta oldukça etkisiz kaldı, maçın daha 14.dakikasında topla oynama oranlarında Trabzonspor %25, Alanyaspor %75 olarak bu kötü oyun topa sahip olmada da ortadaydı.

25.dakikada, Dijaniny kaleci ile karşı karşıya kalmasına karşın, topu kaleciye nişanladı, buna benzer bir iki pozisyon daha bulmasına rağmen etkisiz kalarak, bir skandal olarak sahada dolandı.

Alanyaspor geçtiğimiz hafta maç yapmamış, dinlenmiş olmasına rağmen beklenen futbolunu sahaya yansıtamadı.

Trabzonspor’un kötü yada etkisiz futbolu, ligin başlamasından beri 7 hafta olmasına binaen, takım olarak henüz 7 sarı kart ile oynamamız ve henüz hiç bir oyuncunun sarı kart sınırında olmaması da, nekadar yumuşak bir takım olduğumuzu ve yumuşak bir oyun oynadığımızı ortaya koymaktadır.

A.Ömür’ün haftalardır süren düşüşü bu maçtada devam ettiği açıkça görüldü, ayrıca flavio’nun orta sahada çok etkisiz oyunuda Trabzonspor’un orta sahada topu elinde tutamamasına sebep oldu, Ekuban ve A.Parmak’ın da, sakatlıklarından dönüşleri futbollarını çok etkilediğini kaydetmemiz gerek.

Maçın 40.dakikasında Alanyaspor kontra ataktan bir pozisyon yakaladı ve topu Uğurcan’ın üzerinden ağlara gönderip golü buldu ancak hakem VAR’ın tavsiyesi ile ofsayt olduğu gerekçesi ile Alanyaspor’un bu golünü iptal etti.

Var’ın az sonra ofsayt çizgisini ekranlara yansıttıklarında, kıl patı diye tabir ettiğimiz tabirle ofsayt olduğunu gördük ki, bana göre kesinlikle ofsayt değildi burada Alanyaspor’un hakkını yediler golleri güme gitti. 

İlk devre bu şekilde 0-0 berabere sona erdi, ikinci yarı takımlar aynı 11 lerle sahaya çıktılar.

Maçın 49.dakikasında duran topta Alanyaspor golü buldu, ancak bana göre burada Hugo’ya faul yaparak boşta kalan defans oyuncusu caulker kafa vuruşu ile golü buldu hakem devam dedi ve Alanyaspor 1-0 üstünlüğü yakaladı.

Maçın 59.dakikasında sağ taratan yaptığımız ortada kaleciden seken topa önce Afobe dokundu sonra az evvel Hugo’ya faul yaparak golü atan caulker’e çarpan top ilahi adalet ile kendi ağlarına Trabzonspor’un beraberlik golü olarak gitti durum 1-1 oldu.

Bu golden sonra Trabzonspor biraz oyun Kontrolünü eline aldı daha derli toplu oynamaya başladı. Tabi bunda oyuncu değişikliklerinde hay var, Yusuf sarı ve Afobe oyuna hareketlilik getirdiler, A.Ömür sakatlanarak, Dijaniny hoca tercihi olarak oyundan alındılar.

Şu bir gerçek ki, Trabzonspor’un bu yıl ki kadro mühendisliği ni yapan her kim ise sınıfta kaldı, bu kadar kötü oyuncuyu bir seferde transfer etmek skandaldan başka bir şey değil, başkandan ricam, tavsiyem odur ki bu iki kadro mühendisi kimse onunda görevine son vermesidir. 

Maçın 86.dakikasında, Ekuban ve flavio’nun oyundan alınması ile yerlerine, sefa ile Hosseini’nin girmesi son anlarda Trabzonspor’a direnç kattı, bu dakikada bu oyuncu değişiklikleri maçı kaybetmemek adına yapıldığını düşünüyorum, bu deplasmanda kaybetmemeyi düşünmek, hafta boyunca kaybedeceğiz beklentisinin tezahürü olarak diye diyebiliriz.

Maçın sonuna hakem 6 dakika oynanmamış süre olarak ekleme yaptı, bu süre içerisinde, Afobe ile bir pozisyondan yararlanamadık, top kale direğinin dininden dışarı gitti.

Uzatma dakikalarında kayda değer başka bir pozisyon olmayınca, maç beklentinin dışında,1-1 berabere sona erdi. 

Beklentinin dışında diyorum çünkü hafta boyunca bütün spor kamuoyunda ve Trabzonspor camiasında, Bu deplasmanda Trabzonsporun maçı kazanamayacağı aksine kaybedeceği görüşü hakimdi.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?