Künye
Menü
Beklenen Galibiyet Geldi | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Beklenen Galibiyet Geldi

BEKLENEN GALİBİYET GELDİ

Trabzonspor, galibiyeti olmazsa olmaz bir maça çıktı, hava ve saha futbol oynamak için mükemmel idi.

Trabzonspor oyuna çok durgun başladı, yaklaşık 20 dakika bu durgunluk ve kötü oyun devam etti, ancak maçın 24. dakikasında geliştirdiğimiz ender ataklardan birinde yeni transfer Afobe şık bir kafa vuruşu ile Trabzonspor 1-0 üstünlüğü yakaladı.

Bu golden sonra Trabzonspor biraz daha iyi oynamaya ve topa hakim olmaya başladı ve maçın 33. dakikasında Serkan’ın ortasını Baker iyi indirdi ve Afobe affetmedi kendinin ve takımın ikinci golünü kaydetti durum 2-0 oldu.

Maçın 40. dakikasında ceza sahası içinde bireysel hatalar peş peşe geldi ve Adem Büyük takımı adına golü kaydetti, ancak hakem VAR incelemesi sonucu pozisyonda ofsayt var gerekçesi ile golü iptal etti. 

Maçın uzatma dakikaları içinde Baker topu iyi taşıdı ve Flavio’ya aktardı Flavio bu topu nwakaeme’ye asist etti Nwakaeme topu çekti ve şık bir vuruşla takımımızın üçüncü golüne imza attı 3-0 bu golle ilk devre sona erdi.

İlk devrenin öne çıkan oyuncuları, Edgar, Serkan, Baker, Afobe ve Nwakaeme oldular.

Trabzonspor ikinci devreye iyi başladı Nwakaeme ile pozisyonda buldu ancak, kale çizgisinden topu çıkardılar.

Skorun verdiği rahatlık ile Trabzonspor oyunu rolantiye aldı, bu oyun bu skora hiç yakışmadı, oyunun yavaş oynandığı anlarda kalecimiz uğurcan’da oldukça yavaş hareketler ile bence kendini izleyen Avrupalılara iyi görüntü vermedi, ben bu uğurcan’ı satarım.

Maçın ikinci devresi özellikle sakatlıklardan dolayı oyunda çok durdu, bu duraklamalar oyun zevkini de aldı götürdü.

Bu maçta Serkan, Edgar, Flavio ve Baker Trabzonspor maçı kazanmasının yanında en büyük kazançları oldu. Afobe ilk devre iki gol buldu ancak ikinci devre oyunda hiç yoktu, kondisyon sorunu olduğu açıkça gözlendi.

Maçın 76. dakikasında Hüseyin’in ceza alanı içerisinde rakibine yaptığı hareketi hakem penaltı olarak değerlendirdi. Bu penaltı vuruşunu Adem Büyük gole çevirdi ve skor 3-1’e geldi, böylelikle gol yeme hastalığımız bu maçta da devam etti.

Maçın 86. dakikasında Malatya’nın bir kafa vuruşunda uğurcan güzel bir kurtarış yaptı. Bu arada adı sıkça dedikodulara konu olan Plaza 86.dakikada Afobe’nin yerine oyuna girdi.

Hakem oynanmayan süre olarak maça 5 dakika ilave etti, bu süre içerisinde A.Ömür’e yapılan bir harekette kırmızı kartı es geçti hakem, bu süre içerisinde kayda değer başka bir pozisyon olmadı ve maç böylelikle sona erdi.

Maç içerisinde zaman zaman durgun, zaman zaman hareketli oyunlar ortaya koyan Trabzonspor maçı kazanmasını bildi, böylelikle sezonun ilk beklenen galibiyetini elde ederek puanını 4 yaptı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN