Künye Reklam
Menü
Beklemediğimiz Bir Başlangıç | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Beklemediğimiz Bir Başlangıç

BEKLEMEDİĞİMİZ BİR BAŞLANGIÇ 

Ligin ilk derbisi ve bizim için başlangıç maçı olan bu maç, Trabzon’da futbol oynamak İçin elverişli bir havada ama seyircisiz oynandı.

Trabzonspor kadrosunda şöyle bir baktığımızda, geçtiğimiz sezondan üç banko oyuncusu yok, yeni transferlerden sadece Flavio ilk 11’de sahada yer aldı.

İlk evvel yeni Çubuklu formamızın rengini eleştirerek yazıma başlamak istiyorum. Buna kim karar vermişse yanlış yapmış, Trabzonspor’un renkleri bordo mavi olması gerekirken lacivert kırmızı forma yapmışlar, o ne öyle Karabükspor gibi olmuş, hoş olmamış.

Maça Trabzonspor iyi başladı rakibine baskı kurdu ve tek kale oynadı desek yanlış dememiş oluruz ancak, kalemize hiç yanaşamayan Beşiktaş maçın 29. dakikasında bir sefer geldi ve boyd’un şutunda Hüseyin Türkmen’in kafasından seyirten top İle golü buldu, 1-0 öne geçti.

Bu dakikadan sonra biraz Beşiktaş açıldı gibi ancak Trabzonspor’un çabası ilk devre için gol bulmaya yeterli olmadı.

Açıkça söylemek gerekirse, Trabzonspor beklediğimin çok altında bir oyun ortaya koydu, bu görüntü İle bu ligi forse etmesi çok zor gözüküyor. Ancak yeni transferlerden ne derece fayda elde edebileceğimizi zaman gösterecek.

Bir takımın kaderi ile ancak bu kadar oynanabilirdi ve yönetimde onu başararak bu takımın kaderi ile oynadı, sahada güçlü kalmak İçin mücadele vermek yerine, sahada enkaz yaratmışlar.

Sen böyle kendine düşman olursan, zaten seni sevmeyen hakemlerde şapkadan penaltı çıkarıp senin biletini keserler.

Flavio’nun yaptığı hareketin penaltı İçin yeterli olmadığı kanaatindeyim ancak, bizim kanaatlerimizin bir faydası yok.

Bu ucuz hareket akabinde, ikinci sarıdan kırmızı İle Flavio oyun dışı kaldı, ve Beşiktaş penaltı kullandı, bu penaltıyı gole çevirerek maçta skoru kendi lehine 2-0 yaptı.

Bu penaltı golü ve kırmızıdan sonra, Trabzonspor tamamen oyundan düştü ve Beşiktaş ağırlığını sahaya koydu, maçın büyük bir bölümünde sahasına hapsolan Beşiktaş maalesef coştu ve 3-0 öne geçti.

Beşiktaş Hiç ummadığı bir anda Trabzonspor deplasmanından altın değerinde üç puan süprüzü ile ayrılıyor.

Beğenmeyip gönderdiğin Ünal’ın yardımcısının yardımcısını takımın başına hoca yaparsan, kendi sahanda 3-0 mağlup durumda iken maçın 75.dakikasında santraforu oyumdan alıp yerine stoper koyar, sende gururla izlersin.

Maçın 85.dakikasında Abdülkadir takipçiliği sayesinde kalecinin önünde topa kafa İle dokunuşu Trabzonspor’un adına gol oldu 1-3 

Söylemeden geçemeyeceğim hakem taktir haklarını Beşiktaş’tan yana kullandı, bize çok rahat çaldığı düdükleri Beşiktaş’a çalamadı, Flavio’ya ilk sarısında çok rahat sarıyı çekerken aynı hareketi Beşiktaş’lı oyuncular yaptığında sarıyı veremedi.

Buradan bir çift lafta Başkan Ağaoğlu’na söyleyeceğim, ekonomi adı altında tasarruf tasarruf diye diye tasarrufunda cılkını çıkardın, bu takımdan ayrılan ve takımın gol yükünü çeken üç oyuncu sörloht, Novak ve sosa’nın gidişlerini sana yazarım. Bu oyuncuları tutmayı başaramayan adamın planlarında şampiyon olmak yok diye algılarım bunu ben sayın Başkan.

Sonuç olarak yeni sezona, kendi evimizde kötü bir başlangıç yaptık, bu kötü başlangıç hiç beklediğimiz bir durum değildi, Trabzonspor adına bu başlangıç çok kötü oldu.

Beşiktaş hiç beklemediği bir galibiyet ile Trabzonspor deplasmanından 3-1’lik bir skor İle üç puanı alarak evine döndü.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?