Künye
Menü
Beceremiyorsanız Ders Alın Taklit Etmeyin | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Beceremiyorsanız Ders Alın Taklit Etmeyin

BECEREMİYORSANIZ DERS ALIN TAKLİT ETMEYİN

Sıvasspor bu sezon lige iyi başlamanın ve bu iyi gidişatın havasına kapılarak bir anda şampiyon olacaklarını sanarak, başkanından, yönetimimden hocasına, oyuncusundan taraftarına herkes bir anda şampiyonluk havasına kapıldı.

Tabi şunu hiç hesaba katmamış olacaklar ki, ağababaları gibi ağlamaya başladılar. Şampiyonluk öyle kolay elde edilebilecek bir başarı değildir, bunun İçin önce bol alternatifli, Yani kaliteli oyunculardan kurulu kadro derinliği lazım.

Sonra kolej havası, birlik beraberliğin, şehir, taraftar, yönetim, teknik heyet, oyuncu gurubu ve medya ekseninde tam bir birliktelik ile oluşturulacak aile ortamı şart.

Bunun yanında, geçmişinin temiz, temiz olduğu kadar başarı dolu olması aynı zamanda içerde ve dışarda büyük bir taraftar kitlenin olması, aynı zamanda alt yapının üretebilen olması ve inancının tam olması gibi unsurlarında olması.

Bitmedi, hiç bir zaman, başka büyük yada denk takım olsun farketmez bir takımın yönetiminin yada camiasının karşısında, el pençe durup, yalakalık sınırlarını aşarak onların etkisi ve güdümünde kalmayacaksın, kaldığında hep satılan ezilen ve geriden gelen küçük bir camia olarak kalırsın ki, bu arenada küçük takımların yaşama şansı yoktur.

Aynen senin camianın olduğu gibi, bu ligin asansör takımı olursun, sürekli ligden düşer çıkar kendini ve camianı avutursun.

Evet kimden bahsettiğimi tahmin ettiniz, uzun zamandır ligin büyük camiaları yani ağır abi takımları ekonomik olsun, kadro yapılanmasının kalitesinden olsun, kötü gidişlerini fırsat bilerek azıcıkta iyi kurgulanmış ve uzun zamandır ligimizde liderliğini sürdüren ama Trabzonspor deplasmanında bu liderliği Trabzonspor’a kaptırmış takımın başkanı ve hocasından bahsediyorum.

Sayın Mecbun odyakmaz ve sayın Rıza Çalımbay, çamur at izi kalsın mantığı ile Trabzon’da kaybettikleri itibarlarının sorumlusu olarak maçın hakemi Cüneyt Çakır’ı göstermekteler. Halbu ki, Cüneyt Çakır çok uzun zamandır Türkiye’de bu denli hatasız bir maç yönetmemişti.

Cüneyt Çakır bu maçı Avrupa da yönettiği maçlar kalitesinde yönetti ama sıvasspor tarafı çamur atacak, kaybettikleri itibarlarını birilerine yıkacak ve taraftar bazında kendilerini aklayacaklar ya, bütün çabaları bundan ibarettir.

Rıza Çalımbay, iki maç ceza alan Sörloş son anda, son dakikada cezasının bir maça indiğini öğrendik ve bu planlarımızı alt üst etti diyor. Sn. Çalımbay sizin takımınızın haber alma organlarının güvercin postası İle çalışıyor olması, maçtan iki gün evvel açıklanan Sörloş olayını son anda duymanıza sebep olduysa bundan bizene?

Mecnun Odyakmaz beyefendi, son uyarım diyerek, maçın hakemi hakkında skandallarla dolu kararların olduğu bir maç yönetti demesi abesle iştikalden başka bir şey değildir. Çünkü bu maçtaki yönetiminden dolayı hakem hocalarının bile tam not verdiği Cüneyt Çakır, senin şaşı bakışınla görmek istediğin gibi yaptığın açıklamalarından mütevvellid kötü yönetti anlamına gelmez.

Sizin yaptığınız, bu camianın ezeli rakibi olan malum camiaya yakınlığınızdan ve ondan aldığınız örneklerle Ali Cengiz oyunlarına baş vurmak istemekten başka bir şey değil, artık bunlar pirim yapmıyor başka bişi deneyin.

Mesela kadro yapılanmasında, kadro derinliğine önem verin çünkü böyle uzun maratonlarda lazım oluyor. Sonra alt yapıya önem verin iyi para kazandırıyor. Ayrıca camianızla kucaklaşın millete üstten bakmayın halkın arasına katılın, sokaklarda gezin, sosyal medya departmanınızda ehli insanlar bulundurun.

Ayrıca böyle mafya vari ağızları bırakın millet bu ağızlardan bıktı kına geldi artık, bu ağızlar daha pirim yapmıyor bilesiniz, ayrıcada hiçde yakışmıyor tavsiye ederim birazda yakışanı yapmaya çalışın, beceremiyorsanız ders alın, taklit yapmayın.

Son olarak rakibine Saygı duymayı öğrenecek ve bükemediğin bileği öpeceksin. Daha olmadan oldum zannedersen sen bu kafa İle bu sezon ilk beşe bile giremezsin. Kısaca daha kırk fırın ekmek yemeniz lazım.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN