Künye
Menü
Bazı Oyuncular Yattı Ünal Baktı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bazı Oyuncular Yattı Ünal Baktı

BAZI OYUNCULAR YATTI ÜNAL BAKTI

Trabzonspor sakatlıkların gölgesinde, rotasyonlu çıktığı maçta, oldukça negatif bir oyunla başladı maça.

Dünyaca ünlü İngiliz oyuncu, sutturidge bu maça ilk 18’de başladı, bütün trübünler artık bir suturridge golü ve dolayısı ile dansı izlemek istiyor du.

Trabzonspor maçın 15. dakikasından sonra oyun kontrolünü eline alıp baskıyı artırdı ve solbeki Novak ile golü buldu ve 1-0 öne geçti.

Maçın ilk devresinde Pereira ve Novak oldukça istekli ve etkiliydiler, Sosa, Nwakaeme, hossaini ve Abdülkadir de iyi oynayanlar arasında idi, obi mikel herzamankinden daha iyi ve istekliydi.

Maçın 26. dakikasında Gençlerbirliği’nin geliştirdiği bir atakta kalecimiz Uğurcan ile karşı karşıya kaldı ve hemen akabinde ikinci bir ani atakta, müşiş bir şut çıkardılar ama bu iki pozisyonda da kalecimiz Uğurcan kalesinde devleşerek rakibine gol şansı tanımadı.

İlk yarının performansı en kötü oyuncusu Trabzonspor adına Sörloş’tu, o beklenen topa sahip olma, adam eksiltme ve atletik yapısından oldukça uzaktı.
Sturridge’nin yedek kulübesin de olması belliki genç forvette heyecan ve strese bağlı baskı yaratmış olmalı.

İlk yarının bitimine az bir süre kala, İvanildo’nun sakatlanması ve zorunlu oyuncu değişikliğine bağlı duraklamada soğuyan oyunun faturasını Trabzonspor ağır ödedi ve golü yedi 1-1 ile devre arasına gidildi.

İkinci yarı Gençlerbirliği dikkatli oyunu ve savunma anlayışı ile oynayınca, Trabzonspor’un atakları oldukça fazla görüldü, ancak gol gecikti.

Nwakaeme soldan ceza sahasına girdi ama rakip tarafından faulle durdurulunca hakem penaltı noktasını gösterdi.
Maçın başından beri çok kötü performans sergileyen Sörloş topun başına geçince kaçırabilir endişesi taşıdım ama çok şükür kaçırmadı ve golü yaptı 2-1

Öne geçtiğimiz gölü attıktan sonra takım resmen frene bastı, Gençlerbirliği oynamaya başladı ve Trabzonspor hata üstüne hata yaptı ve bu hatalara maalesef Ünal hocanında hataları eklenince, 85. dakikada golüde yedik ve maç 2-2 berabere bitti.

Ünal hoca yanlış değişiklikler nedeni ile bu maçı alamadı, advijaj yerine Sörloş çıkmalıydı, ama maalesef hatalar hataları takip etti ve buz gibi üç puan evimizde uçtu gitti.

Sen bu tip maçları alamazsan başarıdan bahsedemezsin, ayağına gelen kısmeti tepmek bu olsa gerek.

Hakem yediğimiz ikinci golde Sturridge’ye yapılan net faulü vermedi verse bu gol olmazdı ama buda mazeret olmamalı, çok rahat kazanacağımız maçı kazanamadık hepsi bu, Ünal hata yaptı, çünkü sahada bazı oyuncular yattı Ünal baktı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN