Künye Reklam
Menü
BAKER’den Müthiş Salvo | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

BAKER’den Müthiş Salvo

BAKER’den MÜTHİŞ SALVO 

Abdullah Avcı, kazanan kadroyu bozmayarak, Ankaragücü deplasmanında sahaya önceki hafta kazanan kadroyu sürdü.

Trabzonspor ilk devrenin tek hakimi idi, pozisyonlarda buldu ama gol bulmakta gecikti, Maçın 45+1. dakikasında Baker’in muhteşem frikiği ile Trabzonspor 1-0 öne geçti.

Ankaragücü ilk devre hiç pozisyon bulamadı, bu anlamda Trabzonspor defans olarak oldukça etkili idi, Abdullah Avcı takıma pasa dayalı oyun oynatmaya başlamış, defansif olarakta Hugo ve Edgar’ın muhteşem uyumu göze çarptı.

İlk devre itibarı ile Afobe, Nwakaeme ve Ekuban etkisiz kaldılar, bu oyuncuların etkisiz oluşu, kenar ortalarında etkisiz olmamıza sebep oldu, ayrıca Afobe’nin etkisiz olması gol bulmakta gecikmemize sebep oldu.

Abdülkadir Ömür oldukça etkili futbol oynadı, Abdülkadir Parmak ve Baker iyi mücadele ettiler ancak A.Parmak’ın bazan pas tercihlerinde hatalı olduğunu gözlemledik.

Trabzonspor’un uzun zaman üzerine ilk defa bu kadar istekli, arzulu ve pasa dayalı bir oyun oynadığını gözlemledik, belliki yeni hocanın etkileri kendini göstermeye başlamış.

İlk devrenin bitimine 1 dakika kala bulunan muhteşem frikik golünün morali ile devreye Trabzonspor 1-0 üstün girdi.

Maçın ikinci devresinde ilk devreye benzer bir mücadele oldu, orta sahada, defansta mücadele ve pasa dayalı bir mücadele izledik, ileri uç oyuncularının etkisiz oyunu, Maçın skorda kısır kalmasına sebep oldu.

Bu maçtada gol yemeden kazanmak çok önemli idi, Abdullah Avcı’nın iki hafta iki galibiyeti, gol yemeden elde etmesi olumlu işlerin olduğu ve daha iyi olacağı sinyallerini fazlası ile verdi.

Ancak gol yollarında daha etkili olmamız gerekmektedir, yoksa maçların ikinci devreleri, özellikle Maçın son bölümleri çok stres ve sıkıntılı geçiyor.

Bu anlamda, eldeki forvet oyuncuları ile devre arasına kadar idare etmek mecburiyeti var, inşallah devre arası transferinde, katkısı bol bir santrafor almak gerektiği gün gibi ortada.

Defans ve orta alanda Avcı bazı sorunları çözdü yada çözme aşamasında olduğu ama, devre arasına dek gol yollarında, mevcut oyuncularla daha etkin olmak mecburiyetinde olduğu da görülmektedir.

Kazanmak güzel, kazanma alışkanlığı elde edebilmek daha güzel olacak, bu anlamda önümüzde kazanmaya yakın maçlarımız mevcuttur, bu maçlarda da, Trabzonspor’un galip geldiğini düşünürsek ki, buna inanıyorum, o zaman kazanma alışkanlığı elde etmiş olacağız.

Güzel işler oluyor, olmayada devam edecek inşallah. Bu maçta Baker’in attığı salvodan gelen gol, ayın golü olur.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN