Künye
Menü
Bakasetas’ın Füzesi ve Üç Puan | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Bakasetas’ın Füzesi ve Üç Puan

BAKASETAS’IN FÜZESİ VE ÜÇ PUAN 

Geçtiğimiz hafta Galatasaray maçında Abdülkadir Ömür’ün ilk 11’de maça başlaması ne kadar hatalı bir karar idi ise, bu hafta Kasımpaşa maçında ilk 11 başlaması o kadar doğru bir karardı, bunu belirterek yazıma başlamak istiyorum.

Kasımpaşa maçına mutlak galibiyet için çıkan Trabzonspor, karşısında mutlak beraberlik için oynayan bir rakip buldu, dolayısı ile beraberlik için her yolu deneyen Kasımpaşa’lı oyuncular, bu denemelerine defansif ağırlıklı oyun anlayışının yanında, yerden kalkmamak anlayışınıda sahaya yansıttılar.

Kasımpaşa yerden kalkmamak taktiği ile oynadığı için, Trabzonspor oyuna bir türlü konsantre olamadı, dolayısı ile oyun akıcılığını kaybedince Trabzonspor adına gol bulmakta zorlaştı.

Trabzonspor, Nwakaeme’nin kaleyi bulan şutları ve kaleyi bulmayan Bakasetas şutları haricinde pekte varlık gösteremediği ilk devrede, kapalı defansı açmakta zorlandığını da gördük.

Trabzonspor’un bu etkisiz futboluna hakemde tuz biber ekince Kasımpaşa adına olumlu giden maç, Trabzonspor adına hiçte olumlu gitmiyordu, hakem Mete efendi, kasımpaşa’lı oyuncuların en ufak müdahalelerde yerde kalmalarına prim vererek, oyunun soğumasında da baş rol oynadı.

Hayır anlamadım, kural mı değiştide bizim haberimiz olmadı, hakeme çarpan top olursa oyun durur, top kimde ise hakem, hakem atışı ile topu o takıma verir, ancak, gördük ki, Trabzonspor’un pas akışı, topun hakeme çarpması ile son buldu, fakat Mete efendi hakem atışı ile topu Kasımpaşa’ya verdi ve buna itiraz eden bir Trabzonspor’lu oyuncuda olmadı pes yani.

Yine yerde yatan Kasımpaşa’lı oyuncu var diye oyunu durduran hakem, hakem atışını Trabzonspor’lu oyuncuya veriyor, bizim centilmende topu rakibe atıyor, akıllım top bizdeydi diyen bir kenar yönetimide göremedik, herhalde bu uyuşukluk maçın 16:00’da güneş altında oynanmasından mütevellit oldu vesselam.

İlk devresi 0-0 beraberlikle sona eren maçın ikinci devresine, Abdullah Avcı, Berat, Abdülkadir Parmak değişikliği ile başladı fakat, iki dakika içinde A.Parmak talihsiz bir sakatlık sonucu yerini Yusuf’a bırakmak zorunda kalması, bu kadar kısa sürede sakatlanmanın, A.Parmak'ın nasılsa oynamıyorum diyerek kendini hazır tutmamasından kaynaklı olduğunun ve bunu hocanın keşfedemediğinin göstergesidir diyorum.

İkinci devreye nispeten iyi başlayan Trabzonspor, maçın 53.dakikasında Bakasetas’ın uzaktan sert ve düzgün vuruşu ile 1-0 öne geçti, bu golle Kasımpaşa, biraz daha oyuna katılmaya başlayınca ilk devreye oranla daha iyi bir maç izledik ancak yinede Trabzonspor’dan beklenen baskılı, ezici ve şık oyun yoktu sahada.

Mahalle yada Halısaha maçları gibi kör dövüşü şeklinde geçen maçın büyük bir bölümünden, Trabzonspor adına kimsenin keyif aldığını düşünmüyorum, bu kör sövüşünün sonunun kendi adımıza olumlu bitmesinden ise memnun olmayan Trabzonspor taraftarı yoktur sanırım.

Maçın en akılda kalan ve Trabzonspor adına en olumlu iki unsuru vardı, birincisi Bakasetas’ın füzesi ile maçın 1-0 kazanılması ve haneye yazılan üç puan, başkada kayda değer olumlu bir şey yazamayacağım maalesef.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN