Künye Reklam
Menü
Avcı’nın Çok İşi Var | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Avcı’nın Çok İşi Var

AVCININ ÇOK İŞİ VAR 

Abdullah Avcı’nın göreve başlamasından sonra, milli arada Trabzonspor ile 15 gün idman yapıp takımı tanıma imkanı buldu diye düşünüyorum.

Bu hafta içerde oynayacağımız, Erzurumspor maçına, hangi kadro ile çıkacak, oyun mantalitesi nasıl olcak, yeni hocanın takıma kattığı heyecan varmı gibi unsurları heyecan ve merakla bekliyordum.

Buna binaen hoca sahaya Uğurcan, Pereira, Vitor Hugo, Edgar Ie, Marlon, Abdulkadir Parmak, Lewis Baker, A. Ömür, Nwakaeme, Ekuban, Afobe 11’i ile çıktı.

Bu kadro ilk olarak, direk sonuca yönelik amaç ile sahaya çıktığını, bunda da haklı olduğunu düşünüyorum.

Trabzonspor maça oldukça hızlı ve etkili başladı, ilk devre boyuncada bu etkili futbolunu da sürdürdü.

Takıma başka bir hocanın eli değdiği net bir şekilde görüldü. Takım olarak hırs ve mücadele üst düzeyde idi, bu mücadele taraftarın beklediği ve özlediği bir mücadele şekli idi.

Trabzonspor oldukça pozisyon buldu, bir kaç pozisyon da verdik ancak defans bu pozisyonlarda dikkatli olduğu kadar şansı da vardı diyebiliriz.

Trabzonspor bu sezon için sahada ilk kez ne yapmak istediğini bilen bir takım gibi oynadı.

Maçın 23.dakikasında Abdülkadir Ömür’ün asistini Ekuban düzgün bir vuruşla gole çevirdi ve Trabzonspor bu golle 1-0 üstünlüğü yakaladı.

Erzurumspor bir gol buldu ancak, golü VAR iptal etti ki, doğru bir iptaldi bu, Mina top yerine Hugo’nun ayağına vurunca faul yaptığı gerekçesi ile gol iptal oldu.

İlk devre itibarı ile yağışın da yoğun olmasından olacakki Baker etkisiz kaldı, Ekuban’iyi mücadele etti, Nwakaeme’de biraz etkisizdi, Hugo ve edgar oldukça iyiydiler.

Yoğun yağmurun altında, oynanan bu mücadelenin ilk devresi Trabzonspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Trabzonspor ikinci yarıyada hızlı başladı ancak bu 5 dakika sürdü, bu dakikadan itibaren Erzurumspor oyunun üstünlüğünü ele aldı ve ikinci yarı sonuna dek bu üstünlüğü korudu, etkili ataklar da yaptılar ancak golü bulamadılar.

Maçın sonlarına doğru Trabzonspor’un hızı oldukça kesildi, bu yorgunluğa dayalı oldu diye düşünüyorum.

Maçın son anlarında Erzurumspor oldukça baskı kurdu ancak golü bulamadı sonuç olarak maç Trabzonspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Trabzonspor’un santrfor eksikliği ve bir ön liboro eksikliği göze çarptı. Abdullah Avcı’ın ilk maçı olması nedeni ile galibiyet önemli idi, ancak belliki hocanın çok işi var.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?