Künye
Menü
Avcı Kartalı Avladı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Avcı Kartalı Avladı

AVCI KARTALI AVLADI

Trabzonspor’un, kazandığı süper kupanın ardından Beşiktaş deplasmanına moralli ve hocanın bozmadığı kazanan kadro ile çıkması oldukça önemli idi.

Trabzonspor maça çok talihsiz bir sakatlıkla başladı, daha 2.dakikada A.Parmak sakatlanarak yerini Baker’e bıraktı.

Maçın ilk devresinin 29.dakikasına kadar Trabzonspor’un üstünlüğü ile geçildi, bu dakikaya kadar net iki gol pozisyonu yakalayan Trabzonspor bunları değerlendiremedi ve 29.dakakada bir kez tehlikeli gelen Beşiktaş maalesef Abubakar ile golü buldu ve 1-0 öne geçti.

Golü yedikten sonra Trabzonspor, biraz oyundan düştü ve Beşiktaş iki net pozisyon daha buldu ama bunların gol olmasına Uğurcan izin vermedi, ikisinde de müthiş kurtarış yaptı.

Hakem maçın 27.dakikasına kadar faul düdüğü çalmadı ki, bu heralde hakemde paslanma veya bir tutukluğa sebebiyet verdi, Ekuban’ın ceza sahasına girdiği ve rakibi tarafından indirildiği pozisyonda penaltıyı ya süzemeyip yada kasıtlı olarak es geçti, bu pozisyonda var devreye girmeliydi ama oda maalesef uyudu.

Devrenin bitimine beş dakika kala Trabzonspor oyunu dengeledi ve Djaniny, Ekuban ve Nwakaeme ile baskı oluşturdu, maçın 44.dakikasında Nwakaeme’nin attığı bir şut rakipten sekerek Trabzonspor’un golü olarak ağlarla buluştu ve maçta skor 1-1’e geldi.

Maçın ilk devresi şu kötüydü diyebileceğim bir Trabzonspor’lu oyuncu yoktu, sadece Baker ve Flavio biraz etkisizdiler ama mücadele oldukça iyiydi ve ilk devre beraberlikle sona erdi.

Maçın ikinci devresinde Trabzonspor istek ve arzusu ile iyi oyununu devam ettirdi, özellikle Nwakaeme’nin müthiş oyunu Trabzonspor’un rakip alanda daha çok görülmesini sağladı, buna Ekuban’nında katkı verdiğini gördük.

Maçın 63.dakikasında Nwakaeme’nin öyle bir çalımını izledikki, resmen takibinin içinden geçti ve bu topu ortaya gönderdi topun gelişine Hugo çok düzgün vurdu ve Trabzonspor’un öne geçen sayısını kaydetti 1-2 oldu maç.

Maçta öne 1-2 öne geçince Beşiktaş daha fazla gelmeye ve pozisyon bulmaya başladılar, bu pozisyonlarda Uğurcan müthiş performanslar ortaya koydu ve gole geçit vermedi.

Maçın 78. dakikasında Dorukan, Flavio’ya çok sert bir hareket yaptı ve hakem direk kırmızı ile oyun dışı bıraktı onu ve Beşiktaş 10 kişi kaldı.

Beşiktaş 10 kişi kaldıktan sonra tam zorlanacak derken A.Avcı’nın Nwakaeme ve Dijaniny dışarı alıp yerlerine Hosseini ve Yusuf Sarı’yı koyması Beşiktaş’ın eksik hissetmesinin önüne geçti, iki etkili hücum oyuncusunun dışarı alınması Beşiktaş defansını oldukça rahatlattı ve Beşiktaş’ın son bölümlerde oldukça baskı kurmasına ve zor anlar yaşamamıza sebep oldu.

A.Avcı hocanın taktik anlayışına saygım var ancak bu değişiklikleri ona çok gördüm.

Maça 5 dakika uzatma ilavesi verildi ve bu uzatma dakikaları yaşadığımız stresi haketmedik diye düşünüyorum ama sonuç olarak maçı galip bitirmemiz her şeyi ve bütün stresleri bize unutturdu.

Bu galibiyeti son bölümlerde yaptığı yanlış değişikliklere rağmen, ders aldığını düşünerek başta A.Avcı ve akabinde müthiş kurtarışlar yapan Uğurcan, duvar gibi savunma yapıp bunu birde golle süsleyen Hugo, dinamo gibi baskısından sebep Ekuban ve yırtıcı baskı ve adam eksiltmesi ile takımını resmen bu akşam uçuran Nwakaeme’ye yazıyorum.

Trabzonspor’un bu maçı galibiyetle bitirmesinin, bundan sonraki hesaplarının daha farklı olacağını düşünüyorum, ayrıca takıma yeni katılacak oyuncularla, bu haftadan sonra daha çok heyecan ve keyif yaşayacağız diyebilirim.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN