Künye Reklam
Menü
Atı Alan Üsküdarı Geçiyor | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Atı Alan Üsküdarı Geçiyor

ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇİYOR

Çok sinirliyim, hemde kendi camiama yani taraftarımıza sinirliyim. Çok sığ düşünen ve bu sığlıkta başımıza namus abidesi ve centilmen kesilen taraftarımıza sinirliyim.

Sosyal medyayı iyi takip eden ve iyi kullanan biri olarak, hayretler içinde görmekteyim ki, maç içinde Sörloş’a yapılan penaltı ve sosa’ya yapılan kırmızı kartlık pozisyonlarda taraftarımız,
kafamıza hakem kesilmiş ve öyle böyle değil namus abidesi centilmen hakem olmuşlar hemde.

Ne imiş efendim, pozisyon penaltı İçin yeterli değilmiş, penaltı ağır olurmuş, sosa’ya yapılana sarı kart yeterli imiş.
Kala kala bu penaltıya mı kalmışız.

Heyyy millet bırakın mütevazi, doğrucu davutluğu atı alan Üsküdar’ı geçiyor.
Sörloş ‘a yapılan net penaltı, sosa’ya yapılanda net kırmızı, okadar net yani.

Bu iki pozisyon, İstanbul’da üç İstanbul takımından herhangi bir tanesin saha ve seyircisinin önünde olsa, bunlara penaltı ve kırmızı veremeyecek olan bir baba yiğit hakem tanıyor musunuz, yok nerede öyle baba yiğit hakem, onlar Trabzon’da heriflenirler, çünkü neden? sahipleri büyük.

Yıllarca bu ve benzeri pozisyonların lehlerine verilmesi sayesinde şampiyonluklar yaşadılar, hatta mahallelerindeki şampiyonlukları bile kayda geçirip, göğüslerine üçer, dörder Yıldız taktılar ve en büyük biziz dediler ve şakşakçılarıda çanak tuttu, bizde saf saf izledik.

Tarih hiç bir zaman seni hakemler şampiyon yaptı yazmıyor, tarihi açıp baktığında, falan falan sezonun şampiyonu Galatasaray-Fenerbahçe-Beşiktaş yazıyor ve hiç bir zaman taraftarı bunu dert etmiyor, bilakis gurur duyuyor.

Bizde, bize yapılanı yanlışsada doğruysada, gri isede lehimize eleştirelim sahip çıkalım. Penaltıyı ve kırmızı kartı tetikçi Aydınus verse, sonuç farklı olabilirdi.

Kadrom sıkıntılı, kötü oynuyorum maçı alacağım yada alamayacağım sanane kardeşim, sen ver kararını, heyy taraftar sende bukadar mütevazi ve doğrucu davut olma sahip çık lütfen.
O nedenle diyorum ki, Artık Trabzonspor taraftarıda değişmeli, çünkü atı alan Üsküdar’ı geçiyor.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN