Künye Reklam
Menü
ASANSÖR KOMŞU | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ASANSÖR KOMŞU

Trabzonspor başarılı, yani şampiyonluk ları yaşadığı yıllarda genelde Karadeniz takımları ligde idi, yani Karadeniz takımlarının ligde olması bize güç verir biz bu mantıktayız, ancak bazı Karadeniz takımları, Trabzonspor’un büyüklüğünü kıskanıyor olacakki sürekli hasetlik ve düşmanlık ediyorlar.

Biz şöyle düşünüyoruz, Samsunspor, Orduspor, Rizespor, Karabükspor, Erzurumspor, Gümüşhanespor ve hatta bir Artvin takımı ligde olsun inşallah, çünkü bu takımlar ligde olduğunda, Trabzonspor’un bütün rakipleri buralara deplasmana gelecek ve muhakkak buralarda puanlar kaybedecektir.

Ancak bu komşu ve Karadeniz illerimiz maalesef bizim gibi düşünmüyor, nedendir bilmiyorum hep Trabzon ve Trabzonspor ile bir yarış içindeler ve bu yarış kin nefret ve kavga getirmektedir.

Örnek verecek okursak, Orduspor, Samsunspor kendi evlerinde oynadıkları müsabakalarda, rakip kim olurda olsun farketmez maçın 61. Dakikalarında, Trabzon ve Trabzonspor’a ağza alınmayacak küfürlü tezahüratlarda bulunuyorlar. Trabzonspor size ne yaptı kardeşim bu kin nefret neden?

Rizespor ile kavga ve sıkıntılarımız yıllara dayanıyor, bir dönem bu olaylar, sağ duyulu taraftar grupları tarafından tam bertaraf edildi artık, dostluklar başladı derken, Rizespor’un küçük beyinli hocası, Hikmet efendi, yaptığı açıklamalar ile iki şehri bir birine düşürdü.

Şimdilerde, o dönem Trabzonspor’a yanlış yaptığını anlayan, bu Hikmet efendi, yeni açıklamalar yaparak Trabzonspor camiasına şirin görünmek istedi ancak, bu kezde Rizespor camiasına hakaret etti, adam tam mayasıllı kıç gibi hiç susmuyor. Ya sanane Trabzonspor Rizespor dostluğundan, sen bak işine.

Tabi bu ilişkile Rize ile Trabzon arasında öylesine bozulduki ne mümkün artık düzeltebilesin.

Rizespor camiasında bir çok kaliteli kişi ve kişileri, tenzih ediyorum ancak, bir çoğunda bir Trabzonspor ve Trabzon düşmanlığıdır gidiyor, adamlar kendi takımlarını desteklemez gider, İstanbul takımlarını desteklerler, ondan sonra Trabzonspor’un kendilerini yenmesini hainlik sayarlar, ya kardeşim lig 34 hafta 33 hafta ne halt yedında geldin 34. Hafta Trabzonspor seni yendi diye küme düştüm diyorsun.

Siz bir kere, şehrinizdeki FB - GS -BJK taraftar derneklerini kapatıracaksınız ve ondan sonra, cümle alem Rizespor’un arkasında duracaksınız ve ondan sonra komşularınızla iyi geçineceksiniz ki, saygı duyulasınız.

Ligin ikinci yarısına müşiş bir başlangıç yapacaksın, henüz mağlubiyet ile tanışmadan, deplasmanda FB’ye konuk olacaksınız, başkanınız maçtan evvel biz FB’yi severiz diye açıklama yapacak, sonra maçta, en iyi oyuncunuz Atıf Chahechouhe’yu oynatmayacaksın, maçın ilk devresi sarıkartlı oyuncun maçın 44. Dakikasında kasıtlı faul yapıp ikinci sarıdan kırmızı görecek, halemiz bariz hataları ile FB’ye mağlup olacaksın,

Sonra başkanın çıkıp biz FB’yi severiz ama hakem daha dikkatli olsa daha iyi olurdu, ama olsun önemli değil FB büyük kulüp bizde feneri severiz diye, yağdanlık yağdanlık açıklama yapacaksın, ondansonra da, Trabzonspor’un sana maç vermesini bekleyeceksin, yada senin yenemediğin rakiplerini yenmesini bekleyeceksin, kusura bakmada nerede böyle üç kuruşa beş köfte.

Şimdi bütün bu olanlara baktığımızda bu nasıl komşu diyesi geliyor insanın. O nedenle daha çok beklersin komşu, başarı öyle kolay gelmiyor, beğenmediğin Trabzonspor’un tarihi başarılarla dolu, ama senin o katagoride tek bir başarın bile yok, sadece asansör olmuşsun, in çık, in çık, asansör komşu.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?