Künye Reklam
Menü
ARANIYOR | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ARANIYOR

 

Trabzonspor, eskiden kendi öz evlatlarımızdan oluşan mühteşem kadromuzla, sahada rakip dahil, hakemide ve masa başındaki baronlarıda yenip sonuca ulaşıyordu, bu nedenle o zamanların kadrosu şimdilerde ARANIYOR. Bulunacakta.

ANLAYIN ARTIK

Öncelikle ilk sözüm, Trabzonspor düşmanlarına olacak, futbolun beşiği İngiltere değil, Trabzon şehridir. 
Futbolun ruhuda, Karadeniz’in bu hırçın ama mert, inatçı ve savaşçı futbol takımı Trabzonspor dur. Bu ruhu öldüremeyeceksiniz, zaten bu ruh öldüğünde, Türk futbolu da ölür. 

Ayrıca bu ruha gönül veren, Trabzonspor taraftarı hiç bir taraftara benzemez. 
Bu taraftar, böbürlenme gibi olmasın ama, bir çoğunuzdan daha iyi futbolu bilir. 
İyi futbolcudan anlar. Futbol kültürü çok üst düzeydedir. O yüzden Trabzonspor çok zor bir yerdir. Çünkü teknik direktörünü de yönetiminide çok iyi analiz eder. 

Teknik direktörlerin ve yönetimlerin iyi yönünü överken, kötü yönünü de görür ve eleştirir. Buna her teknik direktör ve her yönetim dayanamaz. Bu nedenle Trabzon’da futbol yönetmekte zordur, ama bir okadarda kolaydır, herkesin fikrinden faydalanabilirsin.

ÇOK ZOR OLMASA GEREK

Şimdi gelelim konumuza, 
ARANIYOR dedikya, o eski efsane takım gibi takım, yani eski Trabzonspor, bu sene olmasa bile önümüzdeki sezonlar için doğuyor olmasına katkı için. Alt yapıdan gelen cevherlerimiz yanında, çok acil eksikliğini hissettiğimiz 4 bölgeye Trabzonspor’a bütçe açısından yük getirmeyecek futbolcu transferi yapılmalıdır.

Bu bölgeler için, İsimsiz ama kaliteli futbolcular gerekmektedir. Bu bölgeler Trabzonspor'un bugünki en büyük sıkıntısı olan, stoper, orta saha, sağ açık ve santrafor bölgeleri dir. 

Rakip tarafından, defans arkasına atılan her top, şu anki defans oyuncularımızın ağır oluşu sebebiyle tehlike yaratıyor, bu bölgeye Ogün kalitesinde, çabuk, süratli ve oyunu geriden kurabilecek bir futbolcuya acil ihtiyaç var. 
Onun yanına, hava toplarında kuş uçurtmayan, atmaca Kemal gibi bir oyuncuya da, hayır denmez.

Gelelim orta sahaya, bu bölgeye Ünal gibi bir 8 numara, futbol bilgisi üst düzeyde olan, adam eksiltebilen müşiş ara pasları atarak adeta bir orkestra şefi gibi takımı yönetecek bir beyine ihtiyaç var. 
Ayrıca, ön liberoda bir dinamoya acil ihtiyaç var.

Gelelim açık kanat oyuncularına, kanatlarda kullanabileceğimiz, Ali kemal, iskender, Dobi Hasan, Hami, Orhan ve Yattara gibi, çabuk, adam eksiltebilen, müşiş ortalar yapabilen oyuncular lazım, şuanki mevcut kadroda yeterli sayıda genç oyuncumuz var zaten, onlardan bu bölgeler için alternatifler oluşturulabilir, fakat şampiyonluk yolunda, tecrübe de gerekmektedir.

Evet, ihtiyacımızın can alıcı bölgesi forvet, Fatih Tekke ve Şota gibi golü koklayan, bitirici vuruşlar yapan, son vuruş ustası oyuncuları çokmu zor bulmak.

Şimdi diyeceksiniz ki, bu saydığın özellik ve kalitedeki futbolcuları kulübe yük getirmeyecek az bir maliyetle, nasıl ve nereden bulup transfer edeceğiz, bu çok zor olmasa gerek, futbolcu izleme komitesinin işi ne, arasın bulsun kardeşim, yeterki profesyonel gözlerle arasın dünya futbolu bilinmeyen henüz keşfedilmemiş bu tip oyuncularla dolu.

SONUÇ OLARAK

Bu bağlamda, bugün ki yönetimin politikasını destekliyorum, ekonomik ve sportif planlamanın, doğru adımlarla çok daha güzel olacağını, ve Ünal hoca eşliğinde alt yapıdan olan oyuncuların motivasyonlarını en üst sevide tutarak, elde edilecek başarılarında, alt yapıdan gelecek diğer oyunculara referans olacağını düşünmekteyim.

Trabzonspor’un kurtuluşu ve başarısı bu oluşumdadır. Yukarıda saydığım unsurların, varsayım olduğunu, bunların benim naçizane fikrim olduğunu belirtmekle birlikte, kesinlikle ukalalık olarak görülmemesini önemle arzederim. 

Bu doğru yapılanma ve planlama ile o ARANIYOR dediğimiz eski efsane kadroya ve başarılara ulaşmanın çokta zor olmadığını ortaya koymaya çalıştığım bu yazıda, hepinizin hoşgörüsüne sığınıyor, saygılar sunuyorum.

2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR) 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?