Künye
Menü
Antipati Oluşturuyorsunuz | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Antipati Oluşturuyorsunuz

ANTİPATİ OLUŞTURUYORSUNUZ

Aradan birgün geçti mi, daha akli selim düşünüyor insan, rahmetli Demirel’in bir lafı geldi aklıma, “Bir olayın üzerinden 24 saat geçmeden karar vermem” diyordu.

Ben ve benim gibi milyonlarca Trabzonspor taraftarıda bunu kanıtlar nitelikte, Galatasaray ile 1-1 kalınan maçın akabinde veryansınlarımız oldu doğrudur, ama üzerinden 24 saat geçince daha mantıklı düşünüyorsun.

Aslında, uzun zamandır Trabzonspor’u mağlup edemeyen bir Galatasaray Trabzon’a deplasmana geliyor ve kağıt üzerinde Trabzonspor’un favori olduğu bir maça çıkacak, 

Tabiki Fatih Terim, mağlup olabileceğini hesap ederek, mağlup olmamak İçin Trabzon’a geliyor ve bu mantıkla Trabzonspor’un karşısına çıkıyor ve mağlup olmamak buradan bir puan almak işine geliyor.

Takımlar sahaya çıktığında da görüldüki Galatasaray yenilmemek için oyuna başladı, bunu ağırlıklı savunma anlayışı ile ortaya koydu ve Trabzonspor’un beklenen performansı gösterememesi durumunda da oyun kontrolünü eline aldı gibi gözüktü.

Trabzonspor’da Nwakaeme beklenenin çok uzağında kaldı, çünkü maçın ilerleyen dakikalarında Galatasaray’ın riskli oynamaya başladığı bölümlerde tamda Nwakaeme’ye göre boş alanlar bıraktı, normalde bu alanlarda Galatasaray’ın defansını hallaç pamuğu gibi atacak olan Nwakaeme ne hikmetse çok etkisizdi.

Ünal hocanın oyuncu hamlelerinde hata yapması ilede Galatasaray iyice heveslendi, ancak her ne olursa olsun 1-0’lık bir avantajla maçın 90. dakikasına kadar gelmişken, üçüncü oyuncu değişimi hamlesi ile Galatasaray’ın bu baskısını kırabilecekken bu hamleyi yapmamak da.

Ünal hocanın hatasıydı ve bu hatayı Galatasaray iyi değerlendirip faturayı kesen ve maçı 1-1’e getiren golü kaydetti.
Son dakka gol hemenin üzüntüsü bütün taraftarı olduğu gibi pek tabiki hocayıda çok üzdü.

Bunun olumlu tarafından bakarsak ki, bakabilirsek, bu bir derbidir ve Galatasaray rakibindir, yenemiyorsan yenilmeyeceksin mantalitesi ile alınan bir puanın bu maç akabinde iyi olduğunu hesap edebiliriz.

Burada Ünal hoca fanlarına bir çift lafım olacak, Ünal hocanın eleştirilmesine neden bukadar kızıp tepki veriyorsunuz, aslında Ünal hocaya yanlış siz yapıyorsunuz, eleştiri olmalıki insan kendini geliştirsin, lütfen şucu bucu tarafı olmayın Trabzonspor’un tarafı olun.

Ünal hocayı hepimiz çok seviyoruz ama sizin kadar ona zarar vermiyoruz, biz onun daha iyi olmasını istiyoruz, şu aşamada Trabzonspor’un hocası Ünal’dan başkası olması söz konusu değil, ancak fanlarının aşırı sahiplenmeleri hoca hakkında antipati olmaya başladı, bu hocaya zarar veriyor haberiniz olsun.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN