Künye
Menü
Aloo Ben Alexander Sörloş | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Aloo Ben Alexander Sörloş

ALOO BEN ALEXANDER SÖRLOŞ 

Trabzonspor, Zıraat Türkiye Kupası (ZTK) Yarı Final Rövanş maçına kadıköy’de Fenerbahçe’ye karşı sahaya Uğurcan, Pereira, Hosseini, Campi, Novak, Abdulkadir Parmak, Ndiaye, Abdülkadir Ömür, Nwakaeme, Ekuban, Sörloş 11’i ile çıktı.

Trabzonspor maça kontrolü Fenerbahçe ise baskılı başladı, ancak Fenerbahçe’nin baskısı stres dolu olduğu belli oluyordu derken, ekuban’nın güzel ortası ile buluşan Sörloş topu ağlara gönderdi ve Trabzonspor 1-0 öne geçti.

Bu gol Trabzonspor’da rahatlamaya yol açtı, Fenerbahçe’de gerginliğe yol açtı ama Fenerbahçe mücadelesini bırakmadı, ve golünüde buldu 1-1 oldu maç.

Nwakaeme ilk yarıda sakatlanarak oyundan çıktı, bu değişiklik Trabzonspor’un hucumdaki gücünü etkiledi, ama yinede pozisyon bulmasına rağmen golü bulamadı Novak net bir pozisyondan yararlanamadı.

Maçın 38. dakikasında dirar’ın Sörloş’a yaptığı net bir penaltı pozisyonu hakemin önünde olmasına rağmen, bunu es geçmesi ve bu pozisyonun devamımda Fenerbahçe’nin gol bulması gerçekten mide bulandırıcı idi.
İlk yarı başka gol olmayınca soyunma odasına 1-1’lik beraberlikle gittiler.

Maçın ikinci yarısı beklendiği gibi, Fenerbahçe’nin baskılı oyunuyla başladı. Trabzonspor Fenerbahçe’nin bu baskılı oyununu karşılayarak kontrataklarla gol aradı.

Pozisyonlarda buldu ancak cömertçe harcadı Trabzonsporlu oyuncular bu pozisyonları, yine bir kontratakta Ekuban topu Mütüş taşıyarak Sörloş’a bıraktı, Tabii ki kuzeyin oğlu affetmedi maçtaki kendinin ve takımın ikinci golünü kaydetti, skor 1-2 olunca Fenerbahçe’nin gardı iyice düştü.

Trabzonspor maçın uzatma dakikalarında da Novak ile bulduğu gol Trabzonspor’un skoru 1-3 yapması ile son buldu.

Aslında sakatlıklar olmasına rağmen Trabzonspor hiç zorlanmadı, tabiri caizse trabzonspor zayıf rakibi karşısında zorlanmadan finale yükselmeyi bildi.

Bu akşam sahanın yıldızı Alexander Sörloş’tu maça attığı iki gol ve gösterdiği performansla adeta aloo ben Sörloş dedi.

Bu arada Koskoca Fenerbahçe’nin hocasız olması tabiri caizse oğlan uşak ekine kalması çok üzücü bir durum olarak göze çarptı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN