Künye
Menü
ALDIĞI ÇOK VERDİĞİ AZ | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ALDIĞI ÇOK VERDİĞİ AZ

José Ernesto, Sosa

Geçmiş kariyeri başarılarla dolu olabilir, Avrupa’nın önemli kulüplerinde görev yapmış, ülkemizde Beşiktaş forması giymiş ve isminden de, söz ettirmiş olabilir, ancak Trabzonspor’a geldiğinden beri muhakkak bazı sorun ve problemlerle hep adını duyduk.

Bu sezon bazı problemlerini halletmiş olacak ki, birde kaptanlığın kendine verilmiş olmasının sorumluluğu olacak ki, daha konsantre ve daha faydalı oluyor diye biliriz, ancak bu faydası, bana göre aldığı paranın yanında çok basit kalıyor, yani çok para az fayda, Trabzonspor’un böyle bir dönemde böyle bir lüksü yok olmamalıda.

Sosa’nın Trabzonspor daki en iyi sezonu bu sezon dedik ya, bu en iyi sezonunda katkısıda ortada, nedir bu, 23 maçta 3 gol 4 asist yapmış, çokmu yani bana göre aldığına karşılık, yada kariyerine karşılık çok az.

Şimdi çok tartışılıyor Sosa kalmalı mı? Gitmeli mi? diye, bence gitmeli yani Trabzonspor yönetimi bu hesabı iyi yapmalı, ancak aldığımız bilgi ve duyumlara göre Sosa ile yeniden anlaşmak istiyormuş yönetim, buna istinaden;

Sosa Trabzonspor’dan aldığı 3.2 milyon Euro’luk yıllık ücretinde indirim yaparsa, yönetim sözleşmesini uzatmak istiyor.

Yaşı kemale ermiş, 34 yaşındaki bir oyuncu ile yeniden sözleşme yapmayı düşünmek, o oyuncudan üst düzey fayda sağlıyorsundur, bunu kaybetmek istemiyorsun dur demektir ki, böyle bir katkı yaptığını düşünmüyorum.

Sosa tabiki iyi oyuncu olabilir ancak, alt yapıdan yıldız adayı onca kaliteli ve katkısı üst düzey oyuncuların olduğu bir ortamda, sosa’nın yerini dolduramamakta düşündürücü, ben bunu bu gurubun başaracağına inanıyorum.

Eğer takıma abi arıyorsanız, Pereira abilik yapar ayrıca Yusuf yazıcı bile şimdiden bir çoğunun abisi oldu bile. Bu nedenle bu sezon sonu, sosa’ya teşekkür edilip gönderilmeli, bu kadar ekonomik çöküntü içinde, sosa’ya ödenen maaşın çok fazla olduğunu ve buna karşın sosa’nın verdiği beklenenin altında olduğunu düşünüyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN