Künye
Menü
Akyazıda Sturridge Dansı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Akyazıda Sturridge Dansı

AKYAZIDA STURRİDGE DANSI

Trabzonspor maça müşiş başladı.
Maçın ilk 15 dakikasında, iki gol buldu. Bu gollerin ikisinde Sturridge nin 1 asist 1 gol olarak imzası vardı, golün diğerini Sörloş attı ve bir anda Trabzonspor 2-0’ı yakalayınca sanki firene bastı.

İlk devrenin geri kalan kısmında karşılıklı ataklar ve pozisyonlar izledik, Antep iki net pozisyondan faydalanamadı, bu pozisyonlarda Uğurcan yine kalesinde devleşti.

Maçın ilk devresinin en önemli olayı, uzun zamandır beklenen Sturridge dansının gerçekleşmiş olmasıydı. Sörloş’un asistinde Sturridge tam bir golcü vuruşu yaparak, takımını öne geçiren ve meşhur dansını Trabzon’a getiren golünü attı, ardından da, yarim yarim dansını yaptı.

Maçın ikinci devresi de, Trabzonspor adına bence çok iç açıcı değildi, Nwakaeme oldukça etkisizdi, ancak maçın sonlarına doğru biraz kımıldasa da, yine beklenenden uzaktı, ama Yusuf sarı’nın gölünün asistini o yaptı çok şükür.

Trabzonspor gol yeme hastalığını bu maça da taşıdı, 54. Dakikada Hüseyin Türkmen’in inanılmaz hatası ile Antep maçı 2-1’e getirince Trabzonspor iyice stres yaptı ve zor anlar yaşadı, çok şükür ki, kaptan Sosa var ve oldukça uzaktan tam bir füze göndererek maçta durumu 3-1’getiren golü kaydetti.

Üçüncü golle rahatlayan Trabzonspor, uzun bir sakatlık arasından sonra, sahalara dönen Yusuf sarı maçı 4-1’getiren golü atınca zaten maç bitti.

Ben bu maça dair, Sturridge ve Sosa ya ayrı bir parantez açmak istiyorum.
Sturridge uzun zamandır beklenen golü ve yaptığı asistle maça damga vurdu, ayrıca dansı da, harikaydı kıskananlar çağladı valla.

Sosa ise kaptan gibi kaptan, bu maça dair her şeyi yaptı, varını yoğunu ortaya koydu, çok koştu ve defanstan top çıkartmak ile ileride gol atmak dahil her şeyi yaptı, daha ne olsun, Allah onu sakatlıklardan korusun inşallah.

Bu galibiyet ile liderlik geldi şimdilik maç fazlası ile ama belli de olmaz, ayrıca milli aradan dönme fobisini de yenmiş olduk ve liderlik adına şampiyonluk yolunda çok önemli bir galibiyetti bu galibiyet, bu nedenle bütün oyuncularımızı ve teknik heyetimizi ayrıca maçta olan taraftarımızı tebrik ediyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN