Künye
Menü
Ahmaklığı alkışlamak! | Mustafa Nuri SUNGUR
Mustafa Nuri SUNGUR

mustafanurisungur@gmail.com

Ahmaklığı alkışlamak!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) hangi ülkenin partisi olduğu konusunda şüphelerim gittikçe artıyor. Temsil etmeye çalıştıkları topluma hakaret ediyorlar, toplumu ayrıştıranlara alkış tutuyorlar, kendi ilkelerine bile ihanet ediyorlar. Bir vekili çıkıp Rus TV’lerine çıkıp Ülkemize veryansın ediyor. Bir vekili PKK’ya destek olabilecek açıklamalar yapıyor. Bunun gibi olaylar peşi sıra birbirini izlerken sıra bütçeden pay istemeye geliyor. Cümle olarak bile aşağılık bir cümle “Bütçeden Pay İstiyoruz”!

Evet günün konusu CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu!

Milletvekili Özcan Purçu, meclis genel kurulunda geçici bütçenin 2'nci maddesi görüşülürken söz aldı. Roman olmanın dünyanın her yerinde zor olduğunu belirten Purçu, Genel Kurul'da bulunanlara "Şurada Allah aşkına söyleyin Romanları sevmeyenler var mı? " diye sordu. Hükümet sıralarında oturan Maliye Bakanı Naci Ağbal'a dönerek, "Sayın Bakan size soruyorum, seviyor musunuz? O zaman Romanlara 2016 bütçesinden pay ayıracağız, söz mü?" diyen Purçu'nun ısrarla aynı soruyu tekrarlaması esprilere ve gülüşmelere neden oldu. Konuşmasının sonunda Genel Kurul'u Romanca selamlayan Purçu, “Romanlar kadar güler yüzlü olan var mı? Ama en fakir de Romanlardır" sözleri üzerine hem muhalefet hem de iktidar sıralarında uzun süre alkışlandı.

Sempatik tavırlarla romanlar için bütçeden pay isteyen CHP'nin İzmir Milletvekili Özcan Purçu'nun bu tavrı samimiyetinden değil ahmaklığının ihanetindendir! Benim payımı vereceksin der gibi. Hayırdır haraç mı istiyorsun? Varsayalım ki bütçeden pay aldın. Sonra ne isteyeceksin? Ayrı bir toprak parçası ve özerk bir devlet de ister misin?

Bir de şöyle düşünelim Leyla Zana kürsüye çıkıyor. Genel Kurul'da bulunanlara "Şurada Allah aşkına söyleyin Kürtleri sevmeyenler var mı? " diye soruyor. Hükümet sıralarında oturan Maliye Bakanı Naci Ağbal'a dönerek, "Sayın Bakan size soruyorum, seviyor musunuz? O zaman Romanlara 2016 bütçesinden Kürtlere pay ayıracağız, söz mü?" diyor. Ve Konuşmasının sonunda Genel Kurul'u Romanca selamlayan Leyla Zana’nın bu çıkışı esprilere ve gülüşmelere neden oluyor.

Ağlanacak halimize gülüyoruz!

Biz bu hallere düşecek adam mıydık? Bize görüntü icabı sempatik gelen ama biraz düşününce ne kadar hasar vereceğini anlayabileceğimiz neleri daha alkışlıyoruz acaba? Bütün gazeteler bu sempatik olayı(?) Haber yapıyor! Yarın Kürtler bütçeden pay istese alkışlayacak mısınız? Yarın Çerkezler bütçeden pay istese alkışlayacak mısınız? Yarın Patrikhane Rumları bütçeden pay istese alkışlayacak mısınız? Bu cahil cesaretli ahmak adamın değil TBMM’de CHP’de bile siyaset yapıyor olması ülkemiz adına üzücü bir durumdur.


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN