Künye Reklam
Menü
Acı Ama Gerçek Kimse Samimi Değil | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Acı Ama Gerçek Kimse Samimi Değil

ACI AMA GERÇEK KİMSE SAMİMİ DEĞİL

Uuuu bu Trabzonspor ne kadar kötü nekadar kaka imişte bizimmi haberimiz yoktu acaba diyesi geliyor insanın.

Halbuki bazı gerçekler ortada iken bunları görmezden gelmek, pekte dürüstlük olmasa gerek. Çünkü bu sebeplerin neler olduğu gün gibi aşikar iken bu şekilde davranmak samimiyetsizliktir.

Bunlar nelerdi, ben neden bir çok kişiyi samimi bulmuyorum biraz bahsedeyim müsaade ederseniz.

Ligde 16 maçtır mağlup olmayan bir Trabzonspor vardı ancak, her maçında da gol yiyen bir Trabzonspor vardı tamam ama, o malum nedenlerle de gücü azalan bu Trabzonspor için bu sonuç zaten kaçınılmazdı.

Neydi bunlar, hiç uzatmaya gerek yok Yusuf Yazıcı ve Rodellega’nın satılması, Abdülkadir Ömür ve Ekuban’ın sakatlanması, 
ayrıca 16 gün içerisinde üst üste yapılan önemi büyük müsabakaların verdiği tahribat, Trabzonspor’un bu duruma gelmesinde büyük etken olmuştur.

Bu kadar tahribata uğramış bir takım, her ne olduysa oldu, son iki maça kadar ligdeki bütün rakiplerinden daha derli toplu futbol oynuyor ve bunu taraftarına bir şekilde yansıtıyordu. Beğenmeyenler de vardı beğenenlerde.

Ama ne olduysa son iki maçta, Avrupa da Getafe maçı ve son maç olan sıvasspor maçında oldu, herşey olumsuz ve şansız geliştiği gibi mağlubiyetlerde geldi. 

Bu iki Mağlubiyetle, taraftarın %80’i eteğindeki taşları döktü. Herkes aklınca bildiğince birilerini suçladı ve kendine göre bir şeyler anlattı, Tabii ki bunların bir kısmına saygı duymamak elde değil, ama büyük bir çoğuna da saygı duymak mümkün değil.

Bir kısım taraftar, bir nedenle Ünal hocayı benimseyemedi, fırsatı bulunca eleştiriyor, Bir kısım taraftar, yönetimi hala benimseyemedi, fırsatını buldu eleştiriyor, Bir kısım taraftar bazı transferleri dolayısıyla bazı oyuncuları sevemedi benimseyemedi ve fırsatını bulunca eleştiriyor.

Bir kısım taraftar, eskiden yönetime yakındı şimdi nüfuz edemiyor, fırsatını buldu eleştiriyor, bir kısım taraftar eskiden yöneticiyken çok eleştirildi diye şimdi fırsatını buldu bu yönetimi eleştiriyor.

Bir kısım taraftar, Eskiden kulüpten nemalanan ama şimdi nemalanamayan medyadan etkileniyor ve fırsatını buldu eleştiriyor, Bir kısım taraftar da benim gibi kendini Trabzonspor olarak düşünüyor bu eleştirenleri eleştiriyor.

Halbuki;
Eleştirenlerin ve eleştirmeyenlerin hepsi adamcılık yapıyor, kimse samimi değil halbuki sevdamız için samimi olsak işi çözeceğiz. 

Bir kısım, Ya Oyuncu kadrosunda, ya teknik ekipte, ya da yönetimde bir tanıdığı ya da nüfuz ettiği birileri vard diye eleştirmiyor. Ya da tam tersi buralarda nüfus edemediği insanlar var diye eleştiriyor. Bunların her ikisi de doğru değil.

Bir kısım taraftar da bu tip insanlara kızıp eleştiriyor çünkü kendi adına Trabzonspor’un tarafı olduğunu düşünüyor, başarısı için hayal kuruyor.

Aslında bir tane Trabzonsporumuz var, birlik ve beraberlik ile bu Trabzonspor’u Avrupa’da bile kupalara ulaştırabilecek potansiyelimiz ve gücümüz olduğunu 
bir birimizi yemekten göremiyoruz, Bu böyle devam ettiği sürece de hiçbir zaman göremeyeceğiz.

Bu nedenle acı ama gerçek kimse samimi değil.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?