Künye
Menü
Abdullah Avcı basına kök söktürdü! | Mustafa Nuri SUNGUR
Mustafa Nuri SUNGUR

mustafanurisungur@gmail.com

Abdullah Avcı basına kök söktürdü!

Trabzonspor Teknik Direktörlüğüne gelen Abdullah Avcı takımın başına gerçekten kısa bir süre sonra Trabzon'da 50 dakika süren bir toplantıda yerel ve ulusal basın ile bir araya geldi. 

 

Abdullah Avcı yaptığı açıklamalarla ne kadar tecrübeli bir isim olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu. Bizler Abdullah Avcı'nın Trabzon'a gelişi ile alakalı hep olumlu düşüncelerimizi dile getirdik. Çünkü Abdullah Avcı yalnızca bir teknik direktör değil aynı zamanda bir eğitici ve öğretmen gibi futbolu nakış nakış futbolculara işleyebilecek bir yeteneğe sahip. İnanıyorum ki her geçen gün Trabzonspor daha da iyiye gidecek. 

 

Bu basın toplantısı bize gösterdi ki gerçekten çok dolu bir teknik direktör ile çalışacağız. Örnekleme yapacak olursak Şenol Güneş'ten sonra Trabzonspor'un başına belki de Abdullah Avcı gibi bir isim ilk defa geldi. 

Hırçın dalgalar dalgaları olan Karadeniz'in güçlü kenti Trabzon'un özellikle tercih ettiğini dile getiren Avcı üstüne basa basa mücadeleci ruhunu kendisinin de bu bölgenin tabiatına uygun bir karakterde olduğunu vurguladı. 

 

Futbolu ve özelde Türk futbolunu hem bir teknik direktör olarak hem de bir akademik bakış açısıyla inceleyen Abdullah Avcı'nın donanımlı yapısı basın açıklamasında herkesçe görüldü. Yani Abdullah Avcı üç beş tane futboldan anlamayan insanın eleştirip yerden yere vur alabileceği bir isim değil. Yaptığı analizler yorumlar istatistikler değerlendirmeler hepsi kendi içerisinde doğrulanabilir verilerle desteklenmiş şekilde. 

 

Avcı basın toplantısı yaparken bazen bir teknik direktör bazen bir antrenör bazen bir psikiyatr bazen sağlıkçı bazen kulübün idari işleyişini yakından takip eden bir kişi gibi gelen bütün soruları akılcı cevaplar verdi. Basın mensuplarından anlamlı anlamsız gelen bütün sorulara olgunlukla cevap verdi. Hiçbir soruyu cevapsız bırakmadığı gibi mantıksız sorulan sorularında yanlışlığını ortaya koyarak soruyu soran kişinin futbol konusunda yeterli bilgisi olmadığını aynı zamanda orada bulunan diğer insanlara da göstermiş oldu.

Bu gösteriyor ki Abdullah Avcı her konuda hazırlığını yapmış en ufak ayrıntılara bile dikkat ederek tüm önlemlerini sıralamış. 

Bizim Trabzonspor taraftarları olarak yapmamız gereken bugünden itibaren hocamıza sahip çıkmak ona güvenmek ve biraz zaman tanımak. 

Hocamız çok heyecanlı kazanma ve başarma Azmi ile yanıp tutuşuyor emin olun kim bizden fazla başarılı olmayı o istiyor. 

Kendisi şöyle özetliyor; "Trabzon'da ve Trabzonspor'da olmaktan son derece mutluyum. Bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Trabzon şehrinin futbol olan tutkusu sevgisi aşkı tarihi ve geçmişi beni son derece heyecanlandırıyor. Bu bölgenin Karadeniz'in hırsı bölgenin çocuğu olarak buraya olan aidiyet hissimi daha da fazla güçlendiriyor. Bu benim için çok önemli. Aynı zamanda da motivasyon kaynağını oluşturuyor." 

Son olarak şunu söyleyebilirim Abdullah Avcı o kadar büyük bir heyecan ve mutluluk yaşıyor ki basın toplansın takip ederken en az biz de onun kadar heyecanlandık, heyecanından pay aldık. Kendisinin bu istekli ve inançlı tavrı bizleri çok heyecanlandırdı. Sana güveniyoruz hocam İnşallah hep birlikte futbolcularımıza yöneticilerimiz de kulübümüzle ve taraftarlarımızla şehir olarak ve Bordo mavi renklere Gönül veren tüm taraftarlarımız da büyük başarılara imza atacağız. 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN