Künye
Menü
Takımdaşlık, inanmışlık, birliktelik, kaynaşma… | Yusuf Ünal
Yusuf Ünal

takaha574ber61@gmail.com

Takımdaşlık, inanmışlık, birliktelik, kaynaşma…

Takımdaşlık, inanmışlık, birliktelik, kaynaşma…
Olur! Bal gibi olur...

Aynı havayı soluyan, aynı suyu içen, aynı duaya amin diyen, aynı topraklardan beslenen iki komşu ilin takımları Trabzonspor ile Çaykur Rizespor arasına nifak tohumları ekerek şiddet ve düşmanlıkla beslenenlere rağmen çıktılar sahaya. Maddi olarak çaldıkları yetmiyormuş gibi insanların temiz duygularından canavar yaratmaya çalışan futbol katillerine inat.
Tribünde açılan Altuğ Verdi pankartı dostlukları düşmanlıklara çevirmek isteyenlere en güzel cevaptı. Trabzonspor taraftarı aslına şu mesajı verdi o pankartta; “Söz konusu vatansa ve bu vatanı var eden değerler ise gerisi teferruattır.” Ayrıca bu kadar cezalı taraftara rağmen stadyumu dolduran taraftarları kutlamak gerektiğini de laf arasında belirtelim.
Maça dair;
Trabzonspor’da Sosa ve Toure’nin sakat, Pareira’nın da cezalı olduğu bu karşılaşmada sağbekte Kamil Ahmet’i, defansta Hosseini’yi, orta sahada ise Amiri’yi izledik. Bugüne kadar hep kanatta oynayan Amiri’yi 10 numara oynatan Ünal Karaman Yusuf Erdoğan’ı ise biraz daha geri çekti.
Amiri oynadığı bölgeyi biraz garipsese de mücadele azmi olarak savaşan bir görüntü çizdi. Rizespor ceza sahasına biraz daha yakın oynasaydı atakları yönlendirmede daha verimli olabilirdi.
Bu karşılaşmada Trabzonspor’un sol kanadını kullanan Nwakaeme ve Novak uyumlu bir görüntü çizdi ki Trabzonspor’un ilk yarıda attığı gol de bu iki oyuncunun ortak organizasyonundan geldi.
İlk yarı itibarı ile topa daha çok sahip olan Trabzonspor’un birkaç pozisyonda savunmasında verdiği açıklar tehlike yaratsa da Rizesporlu oyuncuların beceriksizlikleri sonucu golle sonuçlanmadı.  
Orta sahanın diğer bir mücadeleci ismi Onazi’nin sakatlanarak erken oyundan çıkmak zorunda kalması ile oyuna giren Kucka bu bölgede biraz ağır kaldı.
Biraz ağır kalmasına rağmen teknik özellikleri bakımından here türlü donanıma sahip olan Nwakaeme tam “Neden hala oyunda dediğim anlarda öyle bir şey yapıyor ki silmek zorunda kalıyorum.
Trabzonspor’un savunmasındaki alt yapıdan yetişen Hüseyin’e de ayrı bir parantez açmak gerekir. Yusuf ve Abdülkadir’den bahsederken Hüseyin’i unutmak çok büyük haksızlık olur. Mücadele azmi desen onda, pozisyon algısı desen onda, nerde duracağını biliyor, ayak topuna çekinmeden kafasını sokuyor… Daha ne olsun, daha ne yapsın. Helal Sana Hüseyin.
Trabzonspor ligin ikinci yarısında, ilk yarıda yaşadığı basit puan kayıplarına çözüm bulursa şampiyonluk yarışında en iddialı takımdır.
Bunun belirtisi sahadaki takımdaşlık ve inanmışlık ruhu ve birliktelik ile maç sonu futbolcular ve taraftarlar arasındaki kaynaşma ruhudur.
Kazanılan maçta Onazi gibi çok değerli bir oyuncunun sakatlığı ciddi bir kayıptır şampiyonluğa oynayan bir Trabzonspor'da. 
Şampiyonluk yarışındaki rakipleri ile yaptığı maçlarda sadece Başakşehir’e ve Malatya’ya yenilen Trabzonspor Beşiktaş karşısında ise kazanabileceği maçta 2 puan bıraktı.
Unutmadan bir not daha; Trabzonspor Fenerbahçe dahil küme hattındaki yenerken sadece Erzurumspor ile berabere kaldı.
Son cümle Rizespor camiasına; Bu maçta olduğun gibi her maçta tribünde olur ve takımınıza sahi çıkarsanız kaderinizi başkasının eline bırakmazsınız. Sizin rakibiniz Trabzonspor değil, yıllardır sizi kullananlardır. 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN