Künye
Menü
Nwakaeme varsa sorun yok! | Yusuf Ünal
Yusuf Ünal

takaha574ber61@gmail.com

Nwakaeme varsa sorun yok!

Trabzonspor’da Ünal hocanın kadro tercihi sezon başından beri hep, “o olsaydı, bu olsaydı” şeklinde farklı yorumlara neden olmuştur. Dün akşam da öyle oldu. Maç öncesi neden sakatlığı düzelen Pereira ve Abdülkadir’in 11’de sahaya çıkmaması yoruma açıldı.

Bu yorumlar yapılırken, maçın hemen başında Antalyaspor’un etkili futbolunu izledik. Ancak rakip takımın attığı gol bir anda rüzgarın tersine dönmesine neden oldu.

Vasat futbol oynayan Trabzonsporlu futbolcuların yerine rakibi ısıran, mücadele gücü yüksek, istekli ve arzulu oyuncular gelmişti. Takım olarak verilen bu mücadeleye bir de son haftalarda atılan gollerin büyük bir çoğunluğunda imzası bulunan Nwakaeme’nin güzel futbolu, attığı ve attırdığı goller eklenince Trabzonspor sahadan farklı bir skorla galip ayrıldı.

Orta sahada savaşçı bir anlayış ile rakibinin oyun oynamasına izin vermeyen bordo mavili takım ileride Nwakaeme’nin başlattığı etkili ataklarla Antalyaspor’u adeta bitirdi.

İlk yarıdaki Nwakaeme’nin golünün ardından ikinci yarının başlaması ile birlikte fırtına da koptu. Abdülkadir Parmak’ın çatal diye tabir edilen yerden dönen şutunu tamamlayan Ekuban’ın, Nwakaeme’nin Antalya savunmasının sağ kanadını hallaç pamuğu gibi ipe dizerek girdiği ceza sahası içerinden verdiği pasta topu filelerle buluşturan Olcay’ın ve muhteşem paslaşmalar neticesinde ceza sahasına girerek topu filelerle buluşturan Murat Cem’in golleriyle kazandı.

Üstüne basarak vurgulamak gerekir ki; Trabzonspor’un en büyük güvencesi Nwakaeme. Tecrübesi, fiziği ve teknik özellikleri ile takımı sırtlıyor, uçuruyor. Hem oynuyor hem de takım arkadaşlarını oynatıyor. Arkadaşları da onu sahada bir garantör olarak görüyor. Top ona geldiğinde takım hem dinlenme fırsatı buluyor hem de atağa kalkıyor. Her yönü ile takımı rahatlatıyor. Top onda iken ayağına giren rakip oyuncuyu pişman ediyor. Topu aldığında her açıdan kaleyi görebildiği gibi ne yapacağı da belli olmuyor. Kalitenin asla bir tesadüf olmadığının en açık örneğidir Nwakaeme.

Harikasın Nwakaeme.

Tebrikler Trabzonspor.

 

***

 

Trabzon’da Trabzonspor’suz bir hayatın rengi yokmuş. Bunu dün akşam birkez daha gördük. Lige verilen 3 haftalık aranın ardından Medical Park Stadyumu’na geldiğimizde bunu daha iyi anladık. Evrensel olarak her ne kadar siyah, beyaz, sarı, kırmızı ve mavi gibi renkler ana renkler kabul edilse de Trabzon’da hayatın rengi bordo mavidir.

Mavisiz bordo, bordosuz mavinin de bir anlamı yoktur bu topraklarda.

20 gün sevdiğinden uzak olmanın sebep olduğu özlemle yaşanan vuslat sevinci vardı bu şehirde.


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN