Künye
Menü
Akyazı Prag Gibi Olmaz! | Yusuf Ünal
Yusuf Ünal

takaha574ber61@gmail.com

Akyazı Prag Gibi Olmaz!

Trabzonspor 3 sezon sonra gittiği Avrupa kupalarında Sparta Prag ile çok önemli bir karşılaşma oynadı. Aslına bakarsanız yeni transferlerle kadrosunu güçlendiren Trabzonspor'un halen daha bazen bazı eksiklerinin olduğunu görmek mümkün. Özellikle stoper bölgesinde tecrübe anlamında Hüseyin niye yardım edecek bir ismin olmaması gelecek adına bazı endişeleri barındırmıyor değil.

Yusuf'un Lille transfer olmasının ardından orta sahada ve forvete top taşıyacak isim bir eksik olarak gözlere çarpıyor. Sosa, Yusuf kadar topu ileri taşıma noktasında verimli olamıyor. Çünkü hem defansif hem de ofansif olarak mücadeleye ederken yoruluyor ve istenilen verimi ortaya koyamıyor. E tabii ki Trabzonspor'un en önemli eksiklerinden birisi de halen daha net bir şekilde forvetinin olmaması. Her nekadar dün akşam Sparta Prag karşısında iki forvetinin de gol atmış olsa da Trabzonspor'da gerçek anlamda güven duyulan bir forvet eksikliği olduğunu görebiliyoruz.

Trabzonspor'un gelecek süreçte sıkıntı yaşamaması için forvet transferi yapması gerekiyor. Yusuf'un olmaması ile birlikte topu ileri taşıyabilecek isim Nwakaeme olarak görünüyor. Ben burada Abdulkadir Ömür'ün de sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum yetenekleri üst düzey olan bu oyuncunun ceza sahasına daha fazla kat etmesi kanatlardan ve ortadan daha çok rakibi yıpratması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü top aldığında rakip için çok tehlikeli olan Abdülkadir bu özelliğini daha aktif kullanmalı. Kaleci anlamında da Trabzonspor ciddi sorunlar yaşayacak mı diye soracak olursanız Uğurcan iyi bir kaleci olacak ancak dün akşam yediği gol kafalarda soru işaretleri bıraktı. Çünkü boş pozisyonda topu çıkıp alamaması rakibe pozisyon vermesi gerçekten kanatlardan gelen ortalarda geçen sezon da görmüştük bunu yaptığı hatalar pahalı bedellere neden olabiliyor Trabzonspor'da. Bu anlamda Uğurcan biraz daha dikkatli olması gerekiyor.

Sparta Prag karşılaşmasında beni hayal kırıklığına uğratan oyunculardan bir tanesi de Abdulkadir parmak’dı. Orta sahada basan rakibin oyununu bozan toplu aldığında dilek ileriye taşıyabilen Abdülkadir’den eser yoktu. Her ne olursa olsun Trabzonspor'un Sparta Prag karşısında sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrılarak Trabzon'a dönmesi tur için avantajlı bir skor. Özellikle 2-0’dan maçın 2-2'ye getirilmesi her ne olursa olsun oyun olarak belki istenilen düzeyde olmasa da Trabzonspor'un moral olarak üs noktaya çıkmasına neden oldu. Şimdi Önümüzdeki hafta Trabzonspor her türlü 0-0 beraberlik ve her türlü galibiyette tur atlayan taraf olacak. Umarız Perşembe günü oynayacak bu karşılaşmada bir aksaklık yaşanmaz. Trabzonspor turu atlayarak Play-Off turuna kalır. Sonrasında da lig maratonu başlayacak. Daha çok genç ağırlıklı bir kadro ile mücadele eden Trabzonspor'da sezonun erken ve iyi başlangıç çok önemli.  O nedenle Kasımpaşa ile deplasmanda oynanacak karşılaşmada Trabzonspor en az Prag karşılaşması kadar önem vermeli.

Burada John Mikel Obi bir parantez açmak istiyorum. İlk  karşılaşmasına çıktı çok hakkında fikir ve yorumda bulmak için erken. Ancak halen daha hazır olmadığını Trabzonspor adapte olamadığını gördük. Umarız kısa sürede o da kendisini toparlar ve gerçek Mikel Obi’yi izleriz.


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN