Künye
Menü
BU “DAMATLAR“ DA ÇOK OLUYOR ARTIK HA ! | Hayrettin Turan
Hayrettin Turan

hayrettinturan@hotmail.com

BU “DAMATLAR“ DA ÇOK OLUYOR ARTIK HA !


Bu millet düşmanlarının bu "Damat"lardan çekmedikleri kalmadı...
Onlar "Kayın Babalarından" kurtulmak için 26 yıldır uğraşırken bir de bunlar çıktı ortaya!

Tam Suriye ile güneyden, PKK ve yularını tutanlarla Erdoğan'ı kuşatmışlardı ki, Selçuk diye bir "süt çocuğu(!)" çıkmış ortaya , çıkardığı "ebabil kuşu" İHA'larla oyunu bozdu.

Yetmedi yurt içinde ve yurt dışında müttefiklerinin belini kırdı da kırdı!..

Pandemi belasını fırsat bilerek türlü oyunlar, dezgahların fırsatını buldular. Kurdukları her oyun ve her dezgah başlarına yıkıldı.

Olmadı ..!   Olmadı...!

En azından Virüs Salgını sebebiyle ekonomi batar da onu bir şekilde kullanır ve Adam'ı indirirler aşağı diye düşünürken , ekonominin başındaki diğer "Damat" dünyanın aksine garip garip laflar söylerek çıktı ortaya:

"Bu yılı pozitif büyüme ile kapatacağız. Koronavirüs krizine rağmen, yüzde 5-10 küçülme değil, inşallah pozitif bir büyüme ile bu yılı kapatacağımızı düşünüyoruz." diyor Berat "Damat"

"Ya hu bu nasıl olur?" diye çıldırıyorlar.

Bank of America ; 2020 yılında Türk ekonomisi -2.3 daralacağını, Dünya Bankası; 0,5 puanda kalacağını,  IMF; "Türk ekonomisi yüzde 5 daralacağını" dediği yerde Damat çıkmış "bizde resesyon-mesesyon yok, küçülme de yok, biz bu yıl da büyüyeceğiz " diyor.

Artık bu "Damatlar" çok olmaya başladı. Bütün dünya 0(sıfır)ın altında ne kadar az düşerse onu başarı kabul edeceğini tartıştığı ortamda adam çıkıyor, "benim 0(sıfır)ın altı ile işim yok, biz üstündeyiz" diyor.

Adamlar Erdoğan'a vurdukça, tuzak kurdukça, saldırdıkça o bir şekilde kurtuluyor. Yetmedi tuzakları başlarına indiriyor.

Erdoğan'ın etrafını; sağını, solunu, önünü, arkasını , altını, üstünü kuşattıkça kurtulmayı nasıl başardığını adamların akılları almıyor.

Bilmiyorlar ki ahmaklar, sonsuz Kudret ve Tuzak sahibi olan Allah'tır! O sevdiği kuluna tuzak kuranı , tuzaklarını boşa çıkaracağını ve kendi tuzaklarına kendileri düşeceğini bilmiyorlar.

İnançsızlık, gözü bürümüşlük, basiret bağlanmışlık öyle bir şey işte !

Bu "Damatlar" daha çok sizi çıldırtacaktır! Rabbim dilemedikçe sizin tuzaklarınız ne işe yarar ki..!


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN