Künye
Menü
BERAT ALBAYRAK'IN GÜNAHI ALINDI | Hayrettin Turan
Hayrettin Turan

hayrettinturan@hotmail.com

BERAT ALBAYRAK'IN GÜNAHI ALINDI

Bakan olduğundan beri ama özellikle , ekonomi yönetiminin kendine bağlandığı maliye bakanı olduktan sonra Berat Albayrak için yapılmadık tezvirat kalmadı.

Berat beyin kişisel meziyet ve maharetleri dikkate alınmadan , insani kıymetleri göz önünde bulundurmadan sadece Cumhurbaşkanının damadı oluşu üzerinden her türlü olumsuz değerlendirmeler, küfür, hakaret ve tezviratlarda bulundular.

Mesela;
* Ekonomiden pek anlamayan bu çömeze ekonomi teslim edilir miydi?
* Cari açık tarihin en zirve noktasına çıktı. Ülke iflasa sürüklendi.
* Döviz kuru kontrolden çıkmış. 2018 yılı sonu itibari ile 10 TL.yi bulacakmış.
* Erdoğan, bu idareyi damadına vermekle ülkeyi bakkal mantığı ile yönetecek. Ülke ekonomisini evlerinin oturma odasından sevk ve idare edecekmiş.
* Şımarığın ve kendini beğenmişin biri imiş

Daha pek çok burada da yazamayacağımız ağır işam ve eleştiriler yöneltildi.

Şimdi geldiğimiz noktada yani bu tezviratların yapıldığı yaklaşık bir yıla yakın zamandan bu yana geldiğimiz noktada ülkede ne oldu?

✓ Cari açık kapanma noktasına geldi. İhracatın işalatı karşılama oranı yaklaşık % 90'nı bulmaktadır. Bu büyüklükteki bir ekonomimizde ilk kez çarı açık bu kadar kapandı.

"Cari açık...cari açık...!" deyip gazetesinden, o TV'den bu TV'ye dolaşıp uluyanlar şimdi neredeler?

✓ "Dolar 10 TL.yi bulacağını " söylüyorlardı. Hem de isimlerinin başında; Prof., ekonomist, filan dönemin banka müdürü, merkez bankası eski başkanı, uluslararası filan finans uzmanı.....gibi sıfatları olan birileri...

Bu gün dolara bakıyoruz; 5.80'nin altında...Hani süre vererek 10 lira olacağını söyleyenler ..?

Bunlardan şerefli ve namuslu biri çıkıp; " Bu kadar bunda yanıldık. Gerçekten Berat beyi tebrik ederiz. Bu önemli bir başarı..." diyeni oldu mu?

✓ Domates, Soğan edebiyatı ile ülkede kaos ve kıtlık olduğunu manşet manşet , sosyal medyada ve TV.lerde bangır bangır bağıranlar şimdi nerede?

Bütün sebze ve meyve fiyatları normalin altında. Hiçbir yokluk, kıtlık ve karaborsa da yoktur.

✓ Enflasyon %24'te kalmayıp 2019 yılı ortalarında 30' - 35'leri bulacağını hatta; "Allah korusun ki ntrolden çıkabileceğini..." söyleyenler şimdi nerede?

Bugün enflasyon %18'in altında. Hatta olağanüstü bir dış saldırı olmadığı sürece bir yıl sonra tek rakama düşmesi kuvvetli muhtemeldir.

✓ "Yumurta bulup yiyemeyeceğimizi..." söylüyorlardı.

Oysa bugün yumurta boşluğunda geçilmiyor. Fiyatları da yarı yarıya düşmüş durumda...

Ekonomist değiliz. İşletmede okuduğumuz ve 46 yıllık ticari tecrübemizle anladığımız kadar Türk ekonomisi tüm iç ve dış saldırılara rağmen krizden çıkmış, rayına oturmuş, tüm değerleri makul ve güven verici, iç ve dış piyasalara güven veren, şişirme ve sanal olmayan bir tablo arz etmektedir.

Bu da Berat beyin ne kadar başarılı bir performans ortaya koyduğunu gösterir.

Erdoğan sadece kendi misyonu ile bu millete hizmet etmiyor , özellikle iki damadı ve aile fertleri ile de büyük hizmetler veriyor.

Ama bu hizmetleri görmeyip kedivari ve alçakça saldıranları gördükçe midem bulanıyor...

Rabbim sşzi bildiği gibi etsin!!!


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN