Künye
Menü
BİRİ FASON TRABZONLU , KARAR SIZİN... | Hayrettin Turan
Hayrettin Turan

hayrettinturan@hotmail.com

BİRİ FASON TRABZONLU , KARAR SIZİN...

Karadeniz halkının kendine özgü özellikleri olan bir halktır. Her sosyal büyük ünitede olduğu gibi onlarda da her çeşit karakterden insanlar olabilir. Ancak Karadeniz halkının kahir ekseriyeti, %90'nın üstünde bir ekseriyetle vatanperver, inançlarına saygılı, geleneklerine bağlı insanlardır.

Ülkemizin kaderinde şu veya bu şekilde etkili olmuş çok değerli insanlar yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam ediyor.

Bu sıfatla ülke gündemine çıkan hangi Trabzonlu olursa olsun mutlaka vatan ve millet ortak paydasında tereddüt etmeden tek vucüt ve ayni olmayı başardılar.

Ancak aşağıdaki iki örnekte olduğu gibi bir tabloyla hiç karşılaşmadık. İki Trabzonlu; Sayın bakanımız Soylu ve BB başkanı İmamoğlu aradındaki farkı görelim.

(Aynı günde karşılıklı mesajlarını okuyalım)

Süleyman Soylu(içişleri bakanı);

"Muhtarlığın kendi kuralları yasası var, belediye başkanının kendi kuralları yasaları var, vali,bakan, kaymakam vs. biz de değerlendirmelerimizi buna göre yaparız....

Biz, görevden alınan belediye başkanlarının terör nedeniyle alındığını söyledik. "16 Milyon kişinin selamını getirdim" diyorsunuz, ben İstanbul seçmeniyim böyle bir selam göndermedim. Terörist cenazesine katılana selam göndermem. Bu belediye başkanının yapacağı işlerin üstündedir.

Belediyeler önemli işlerdir. Türkiye meselelerine hevesli olabilirsiniz. Siyasi hedefleriniz de olabilir. Ama önce işinizi yapacaksınız.." dedi

İMAMOĞLU'NUN SOYLU'YA CEVABI(bb başkanı):

"(Diyarbakır ziyareti ile ilgili) Ben Türkiye cumhuriyeti sınırında kim yaşıyorsa ben ona Atatürk fotoğrafı da hediye ederim her şeyi de ederim. Hediye edemeyenler utansın. Biz siyasi kuruluşların güçlenmesini sağlamalıyız. Bunu yarın ülkenin her yerinde Hakkari’de de Kars’ta da yaparım. Kendilerine de tavsiye ederim." dedi.

Bir de İmamoğlu, "devlet adamı diye bir şey var..." diyor.

Şimdi biz de bunu millete sunuyoruz:
- Yukarıdaki açıklamalara göre kim devlet adamı , kim devlet adamlığı şöyle dursun işini yapmayan , yapamayan, terörle yan yana ve iç içe duruyor.?

Bu ülkede yaşayan, sorumluluk hisseden , azıcık insan olan herkes bu konuda vicdanı bir kanaati ve dikkati olması gerekir.

Şahsi kanaatimi yumuşak kelimelerle açıklayacağımı zannetmiyorum. Karar milletindir...


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN